Co należy zrobić przed zawiezieniem notebooka do naprawy?

Niemal każdego dnia robimy użytek z różnego rodzaju komputerów i niestety poprzez to stałe wykorzystywanie nadstawione one są na awarie mechaniczne i oprogramowania. W takim przypadku potrzebne okazuje się zawiezienie sprzętu do naprawy, jednak coraz częściej wiąże się to ze swego rodzaju strachem – czy nie wykasują moich plików, czy będę mieć na notebooku zainstalowane programy, które posiadam na urządzeniu w tym momencie?

Po to, by temu zaradzić, zanim zgłosimy się do serwisu, powinniśmy się zabezpieczyć.

Laptop i filiżanka kawy

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia tego, jakiego rodzaju informacje udokumentować fachowcom, których serwis komputerowy zamierzamy odwiedzić, musi postawić sobie każdy posiadacz sprzętu elektronicznego przed tym, jak zostawi swój komputer do naprawy. Sprawne przywrócenie działania oprogramowania komputera i skrócenie okresu serwisowania wydaje się być proste właśnie dzięki poprawnej komunikacji na linii pomiędzy fachowcem a klientem. Komputery to stosunkowo złożone sprzęty, ze względu na to mogą ulec awarii na mnóstwo sposobów. Im większa ilość zebranych faktów (takich jak zaobserwowane objawy, jak długo występuje problem, jaka może być przypuszczalna przyczyna usterki, czy usterka pojawiła się w trakcie pracy na komputerze, czy kłopot wyświetlał się przedtem, czy zauważono różne alarmujące wyskakujące okienka). Zanotowanie lub opowiedzenie tych rzeczy profesjonaliście może pomóc w sprawnej naprawie usterki – doczytaj tu.

Pamiętajmy, że zadaniem jest to, by serwis komputerowy przywrócił urządzenie do funkcjonalności sprzed uszkodzenia, jednak może zdarzyć się, że podczas tego procesu będą uszkodzone dane lub ustawienia. Aby temu przeciwdziałać w przypadku, gdy komputery pomimo awarii uruchamiają się, ich właściciele powinni przeprowadzić parę zadań.

Więcej: http://strefakas.pl

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, zapiszmy swoje dane logowania do forów, kont pocztowych, serwisów internetowych. W miarę możliwości zgrajmy też potrzebne dane z urządzenia na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny, lub karta pamięci, smartfon). Unikniemy wówczas straty potrzebnych danych, fotografii lub najlepszej muzyki. Komputery powinny być też ogołocone z różnych płyt CD z napędu, podłączonych pamięci CD, ponieważ serwis komputerowy jest miejscem, w którym mają możliwość się w czasie naprawy zgubić.