W jaki sposób prać bieliznę z gipiury oraz co należy zrobić, jeżeli plama jest duża?

Na pewno każdy ma w swojej szafie jakąkolwiek rzecz z koronki. Może być to bluzka albo sukienka. Są to rzeczy piękne, ale niesamowicie delikatne. Potrafią się zniszczyć po jednym założeniu.

ślub

Autor: Rob124
Źródło: http://www.flickr.com
Gipiura jest to wpleciona w pewny wzór nitka. Pleciona jest ażurowo. Zależnie od tego w jaki sposób koronka była stworzona, moglibyśmy odróżnić parę rodzajów gipiury. Są koronki klockowe, igłowe i teneryfowe. Niemalże w każdym przypadku gipiura tworzona jest maszynowo a największa ilość koronek wytwarzana jest przez Wenecję, Paryż czy Brukselę. Koronki są niezwykle delikatne nawet te, które wyglądają jakby były ze stali. Lepiej nie ryzykować jest mocnym praniem. Mogłyby się niezwykle łatwo przetrzeć, podrzeć i odbarwić. Jeśli chcemy, aby koronki służyły nam długo, wtedy należy podejść do prania koronkowych ubrań bardzo rozsądnie oraz delikatnie. Zawsze z tego typu przedmiotami z gipiury jest trochę problemu. Niezależnie od tego czy jest to seksowna bielizna, czy elegancka sukienka. O wszystko się one zaczepiają oraz niezwykle szybko się brudzą, ale jeżeli postępuje się z nimi w odpowiedni sposób, to mogłyby prezentować się fenomenalnie.
tort urodzinowy

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

panna młoda

Autor: PHOTOGRAPHY_CHRIS
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie jest tak, że jeśli plama na gipiurze jest nieduża albo zabrudzenie jest ledwo widoczne, to korzystniej nie prać całego ubrania, tylko wyczyścić zabrudzone miejsce. Do tego celu wystarczający jest wacik, który uprzednio namoczyć trzeba lekko w wodzie z odplamiaczem. Trzeba podłożyć także materiał, jaki nie farbuje pod koronkowe ubranie, a następnie pocierać plamę uważnie i zbytnio nie wychodzić poza krawędzie takiej plamy. Z tłustymi i dużymi plamami korzystniej nie bawić się samodzielnie oraz rzeczy do prania oddać do pralni chemicznej.

Bieliznę z koronki najkorzystniej prać w specjalnych woreczkach przy użyciu bardzo łagodnego detergentu. Jeżeli zapniemy haftki oraz zamkniemy woreczek, w takiej sytuacji moglibyśmy wrzucić woreczek do pralki.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tu – to oryginalna strona (http://www.drukxl.pl/31-pieczatki-kieszonkowe), która również zawiera absorbujące informacje!

Najlepiej jest jednak prać takie ubrania ręcznie.