Co będzie znakomitym zaskoczeniem dla dzieciaka na zbliżąjące się święta Bożego Narodzenia?

Jeżeli swoje dzieci albo swych przyjaciół chcesz zaskoczyć oraz uczynić, aby ich święta były to święta wyjątkowe, to możesz zainwestować w czapkę Św. Mikołaja.
Tego typu czapki Mikołaja kolorowe można także zrobić samodzielnie.

przebrania
W pierwszej kolejności używając krawieckiego metra, trzeba zmierzyć wielkość głowy osoby, która będzie taką czapkę wkładać. Do otrzymanej liczby dodać należy 2 centymetry. Długość, którą otrzymamy pomnożyć należy przez 2/3, to pozwoli otrzymać wielkość trójkąta, który stworzy czapkę. W następnym etapie materiał należy położyć przed sobą oraz odmierzyć linię, która zgadza się z długością obwodu. Potem należy odnaleźć środek linii oraz należy zmierzyć wyliczoną wcześniej wielkość trójkąta. Trzeba dorysować linie boczne tworząc zgrabny trójkąt. Z białego futerka wyciąć należy pasek o długości podstawy trójkąta i o szerokości pięć cm. Fragment, który otrzymamy przyłożyć trzeba do dołu trójkąta i obrócić całość. Pod spodem odnaleźć się powinna druga cząstka materiału w kolorze czerwonym ułożona także tyłem do przodu. Potem należy zszyć boki czerwoną nitką przy wykorzystaniu maszyny do szycia. Potem należy odwrócić materiał na dobrą stronę. Potem przyprasować należy brzegi, żeby utrwalić zgięcia. Na czubek trójkąta przyszyć należy pompon w kolorze białym, który kupić możemy gotowy albo samodzielnie wykonać z białej włóczki.
Panna młoda przed oknem

Autor: Rahul de Cunha
Źródło: http://www.flickr.com
Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments
Można również czapkę Świętego Mikołaja wykonać z papieru. W tym celu z kartki papieru musimy wyciąć koło Kształt moglibyśmy odrysować od średniej miski. Następnie przeciąć należy koło na połówki wzdłuż średnicy. Z półkola, które powstało robimy stożek oraz sklejamy go tak, aby stworzył czapkę Mikołaja. Czubek stożka i jego brzeg smarujemy klejem i możemy obsypać brokatem.

Tego typu czapkę Św. Mikołaja można by zrobić wspólnie z dzieckiem. Należy zezwolić maluszkowi na niektóre prace, które są bezpieczne, a czynności niebezpieczne na przykład szycie wykonać samemu.