Kilka sprytnych sposobów na bezpieczne magazynowanie bombek

Duża część osób ma co roku dokładnie identyczny problem. Szczególnie jeżeli w naszych mieszkaniach są wykonane ze szkła bombki albo kable z lampkami choinkowymi. Przykładowo tego typu lampki na choinkę mimo tego, że są owijane w gazetę tak, żeby się nie zaplątały, to i tak są mocno poplątane.

wiosna

Autor: IMUNZI
Zamiast cieszyć się rodzinną atmosferą, to czujemy poirytowanie i tracimy dużo czasu na rozkładanie lampek. Analogicznie wygląda sprawa z bombkami. Tu trzeba niezwykle uważać na to, aby takie bombki choinkowe się nie stłukły. Z tego też powodu musimy przygotować się do ich odpowiedniego magazynowania. Lampki należy nawinąć na karton, na którym należy wykonać uprzednio nacięcia. Jeżeli chodzi o różne bombki, przykładowo bombki (styropianowa bombka) Biedronka, to musimy do przechowywania tych małych wykorzystać wytłaczanki po jajkach. To bardzo pomysłowy sposób, żeby w bezpiecznie bombki – czytaj dalej – tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-decoupage – przeleżały do następnego roku. Jeśli mamy plastikowe albo papierowe kubki, to mogą one posłużyć jako pudła o różnych kształtach.
profesjonalista

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
bombki biedronka

Źródło: http://www.flickr.com
Takie bombki możemy następnie ułozyć w pudełku. Jeżeli kupujemy je pojedynczo, to należałoby zachować opakowanie oryginalne. ZaZwyczaj są one wyściełane bibułką albo gąbką. Tego typu surowiec ochrania bombki przed zarysowaniem oraz zmniejsza ryzyko rozbicia. Plastikowe opakowania (np. pojemniki na ciasto) mogą także doskonale sprawdzić się na niewymiarowe bombki, do których nie posiadamy właściwych opakowań. Możemy tego typu pudełka wyłożyć papierem, papierowym ręcznikiem lub chusteczkami.

Może to być także bibułka, jeśli dostajesz wielokrotnie przesyłki, to mógłbyś w nich odnaleźć wypełnienia, cienkie gąbeczki albo bąbelkową folię. To bardzo przydatne materiały, które mogą zapewnić bombkom duży poziom bezpieczeństwa.