Jak wybrać odpowiednią salę na wesele żeby goście weselni byli usatysfakcjonowani?

Jeśli chcielibyśmy zorganizować weselne przyjęcie, rezerwacja miejsca jest najważniejszym i głównym zadaniem. Można wybrać dom weselny, elegancką restaurację, pałac albo rezydencję w wiejskim stylu.

sala na wesele powinna spełnić wszystkie nasze oczekiwania oraz powinniśmy się w niej czuć prawidłowo i komfortowo. Jedynie w takiej Okoliczności nasi weselni goście będą usatysfakcjonowani. Przy wyborze sali na przyjęcie weselne trzeba przede wszystkim określić ilość weselników. Zakres poszukiwań uwarunkowany będzie od tego, czy planujemy przyjęcie weselna na 50 albo 150 gości. Dużych sal na dużą ilość osób jest dużo mniej i trzeba mieć świadomość tego, że przeważnie terminy rezerwowane są z niezwykle dużym wyprzedzeniem. Może to być nawet 2 lata. Miejsc na mniejszą liczbę weselników jest o wiele więcej. Musimy pamiętać o tym, że taki lokal niekoniecznie musi urządzać wesele (sprawdź Alternatywa) w każdą sobotę. Można wybrać jakąkolwiek swoją ulubioną restaurację oraz dopasować odpowiednio do swych potrzeb. Optymalne rozwiązania proponują domy weselne, które organizują przyjęcia tak małe jak i duże na paręset gości.
ubrania

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com
Sala na wesele nie może być zbyt niewielka. Powinien ona swobodnie pomieścić wszystkich zaproszonych gości i musi mieć właściwą powierzchnię do tańca. Zbyt duży lokal również nie jest polecany, ponieważ weselnicy rozproszą się za bardzo i impreza na pewno nie będzie udana. Przy wybieraniu sali na wesele trzeba wziąć również pod uwagę wiek oraz preferencje gości. Lokal na dobrą zabawę weselną musi spełniać kilka kryteriów. Tego typu lokal m.in. musi mieć odpowiednią liczbę schludnych i czystych toalet, kuchnię oraz odpowiednie oświetlenie.

Wyznaczony przez nas lokal musi również posiadać odpowiednią akustykę. Prawidłowo jest, gdy wyznaczony lokal posiada również klimatyzację. Właściwy lokal powinien również mieć wjazd i toaletę dla osób jeżdżących na wózku.