Jak wykonać rogi renifera opaskę dla psa i jakich materiałów będziemy potrzebowali do jej wykonania?

Wszyscy lubimy świąteczne zdjęcia psiaków. Nabywamy im opaski albo owijamy w lampki choinkowe oraz wtedy pstrykamy im fotografie.
Rogi renifera opaska dla psiaka będzie świetnym akcesorium świątecznym i sprawi, że nasz pies będzie prezentował się wprost fenomenalnie.

góry

Autor: Léo Mabmacien
Źródło: http://www.flickr.com
rogi renifera opaska

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu opaskę z rogami renifera możemy wykonać sami. Będziemy potrzebować w tym celu drutu oraz zwykłej opaski. Szpulka typowego drutu z ogrodniczego działu w sklepie kosztuje ok. 5-10 zł. Zwykła opaska także jest niezwykle łatwa do znalezienia. Niezbędna będzie niewielka z działu dziecinnego, żeby nie spadała z głowy psa. Musi być raczej szersza niż węższa, żeby można było przymocować do niej rogi. Wymagać będziemy ponadto wstążki lub sznurka. W takiej kwestii posiadamy niezwykle znaczną dowolność. Będziemy potrzebowali materiału, jakim owiniemy naszą opaskę. Szersza wstążka to szybkie rozwiązanie. Dobrze jest dostosować odcień wstążki do umaszczenia psa w tego typu sposób, żeby owinięta opaska skryła się w jego sierści. Potrzebować będziemy ponadto gliny samoschnącej lub innej masy plastycznej, która sama wyschnie po pracy. Glina szybkoschnąca jest to surowiec niezwykle przyjemny przy pracy, plastyczny i wysycha przez noc. Taką glinę można malować oraz nie kruszy się przy najmniejszym dotyku. Można by ją kupić w większych marketach oraz w marketach plastycznych.
Niezbędny nam będzie klej jak najbardziej uniwersalny i w najmniejszym stopniu toksyczny. Za pośrednictwem takiego kleju można będzie przymocowywać różne typy materiałów. Bardzo doskonałe kleje są klejami w rodzaju takiego tworzywa jak silikon, które równocześnie będą tworzyć otoczkę z gumy dla naszej opaski.

Unikać trzeba klejów niezwykle szybko schnących, ponieważ tego typu kleje są bardzo parzące oraz toksyczne oraz kleją raczej kontaktowo i punktowo.

Chcesz poznać inne podobne pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj prezenty grawerowane, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Potrzebne nam będą jeszcze akwarele lub zwykłe plakatówki. Niezbędny będzie kolor biały, ciemny i brązowy.