Jak wykonać rogi renifera opaskę dla psa i jakich materiałów będziemy potrzebowali do jej wykonania?

Wszyscy lubimy świąteczne zdjęcia psiaków. Nabywamy im opaski albo owijamy w lampki choinkowe oraz wtedy pstrykamy im fotografie.
Rogi renifera opaska dla psiaka będzie świetnym akcesorium świątecznym i sprawi, że nasz pies będzie prezentował się wprost fenomenalnie.

góry

Autor: Léo Mabmacien
Źródło: http://www.flickr.com
rogi renifera opaska

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu opaskę z rogami renifera możemy wykonać sami. Będziemy potrzebować w tym celu drutu oraz zwykłej opaski. Szpulka typowego drutu z ogrodniczego działu w sklepie kosztuje ok. 5-10 zł. Zwykła opaska także jest niezwykle łatwa do znalezienia. Niezbędna będzie niewielka z działu dziecinnego, żeby nie spadała z głowy psa. Musi być raczej szersza niż węższa, żeby można było przymocować do niej rogi. Wymagać będziemy ponadto wstążki lub sznurka. W takiej kwestii posiadamy niezwykle znaczną dowolność. Będziemy potrzebowali materiału, jakim owiniemy naszą opaskę.

Czy masz ochotę poznać więcej na tej stronie na analizowane na tej witrynie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – nie rozczarujesz się. To pokrewna tematyka!

Szersza wstążka to szybkie rozwiązanie. Dobrze jest dostosować odcień wstążki do umaszczenia psa w tego typu sposób, żeby owinięta opaska skryła się w jego sierści. Potrzebować będziemy ponadto gliny samoschnącej lub innej masy plastycznej, która sama wyschnie po pracy. Glina szybkoschnąca jest to surowiec niezwykle przyjemny przy pracy, plastyczny i wysycha przez noc. Taką glinę można malować oraz nie kruszy się przy najmniejszym dotyku. Można by ją kupić w większych marketach oraz w marketach plastycznych.

Niezbędny nam będzie klej jak najbardziej uniwersalny i w najmniejszym stopniu toksyczny. Za pośrednictwem takiego kleju można będzie przymocowywać różne typy materiałów. Bardzo doskonałe kleje są klejami w rodzaju takiego tworzywa jak silikon, które równocześnie będą tworzyć otoczkę z gumy dla naszej opaski.

Unikać trzeba klejów niezwykle szybko schnących, ponieważ tego typu kleje są bardzo parzące oraz toksyczne oraz kleją raczej kontaktowo i punktowo. Potrzebne nam będą jeszcze akwarele lub zwykłe plakatówki. Niezbędny będzie kolor biały, ciemny i brązowy.