O jakich sprawach należy pamiętać kiedy wynajmujemy lokal na przyjęcie weselne?

Spis pytań, które musi zadać Młoda para posiadaczowi lokalu weselnego, może być bardzo długa. Czym większe wymagania będą mieli nowożeńcy, tym więcej będzie spraw, o które warto się dopytać.
Najważniejszym pytaniem, które musimy zadać, jest pytanie o liczbę gości, których może pomieścić sala weselna.

Wenecja, Venice

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Może być tak, że nawet najpiękniej prezentujące się sale na wesele nie będą zapewniały miejsc dla 200 weselników. W przypadku imprez kameralnych bezsensowne jest rezerwowanie sali na trzysta osób. Trzeba również zapytać czy taki lokal jest przygotowany do ugoszczenia ponadplanowych ludzi. Trzeba również zapytać o obsługę. Jest to taki element, który przeważyć może o klasie przyjęcia weselnego. Pytaniem kluczowym jest takie pytanie ilu kelnerów będzie obsługiwało przyjęcie oraz ilu kelnerów jest przydzielonych do pojedynczego gościa.

Sprawdzona informacja z witryny (krematoriumgloria.pl/kontakt/) przyda się zawsze. Zatem zapraszamy do przeczytania naszego kolejnego artykułu. Wyszukasz go pod tym linkiem.

Kiedy liczba kelnerów, która oferowana jest przez wynajmującego lokal weselny jest niewystarczająca, nie trzeba rezygnować z oferty przed pytaniem, czy ilość kelnerów na pojedynczego gościa weselnego może być zwiększona. Co poniektóre sale na wesele posiadają możliwość wynajęcia personelu dodatkowego.

jakość

Autor: Holger Wirth
Źródło: http://www.flickr.com
kwiaty

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
Pytaniem, którego nie można by ominąć jest pytanie o parking dla gości oraz logistyka. Z pewnością wszyscy weselnicy nie przyjadą taksówkami i część rodziny oraz znajomych wymagać będzie zaparkować pojazd. Miejsce przeznaczone do tego, powinno przygotowane być na to, aby zmieścić dużą ilość samochodów. Powinno to być miejsce bezpieczne. Każdy lokal na wesele musi posiadać w tym celu wydzielony bezpłatny postój. Jeśli lokal na wesele nie posiada własnego parkingu, wtedy należałoby nająć przewoźnika.

Autobus, który wynajęty będzie do przywiezienia oraz odwiezienia gości, może rozwiązać kłopot dużej ilości kierujących. Na przyjęciu weselnym bardzo ważna jest również klimatyzacja sali. Po kilku bardzo energicznych tańcach może zrobić się bardzo gorąco.