Organizujemy imprezę firmową

Wydawać mogło by się, że tzw. impreza integracyjna to dla firmy ponadplanowe, zbyteczne koszta. W czasie kryzysu podobnych kosztów powinniśmy unikać albo ograniczyć do minimum.
Tymczasem w wielu firmach w dalszym ciągu urządzane są spotkania dla pracobiorców celem ich integracji, czy też szkolenia.

Jak przedsiębiorstwa podchodzą do urządzania tego typu eventów? Jeszcze 10 lat temu imprezy integracyjne w krajowych przedsiębiorstwach należały do rzadkości. Organizowane były co najwyżej kursy, łączone z niedużym przyjęciem, czy pracownicze wczasy, ewentualnie wigilie z pracodawcą. Obecnie integracyjne wyjazdy są bardziej ciekawe, przez co wydaje się na nie o wiele więcej pieniędzy aniżeli niegdyś. Przedsiębiorstwa angażują doświadczonych organizatorów tego rodzaju eventów, by dopracowali oni szczegóły imprezy. Najlepiej by taki organizator miał skończony specjalistyczny kurs (sprawdź: kursy cukiernicze) organizatora imprez, a prócz tego był doświadczony w tego rodzaju obowiązkach.

Kilka sposobów na wyjątkowe Walentynki

Autor: Kostrzewa PR
Źródło: Kostrzewa PR
Integracyjne wyjazdy są najczęściej urządzane w plenerze, co służy wytworzeniu luźnej atmosfery wśród gości. Do miejsca, w którym urządzana jest impreza integracyjna musi być krótki, łatwy dojazd. Może być to pensjonat, basen, czy też centrum sportowe, w jakim będzie można korzystać z licznych atrakcji, na przykład kortów tenisowych. Zwykłe pracownicze bale nie są aktualnie modne w grupie integracyjnych imprez.

O wiele lepiej sprawdzą się paintball, wyjazdy na żagle, bądź wspólna nauka konnej jazdy. Są to jedynie poniektóre z pomysłów na atrakcyjne integracyjne imprezy dla pracowników dużych firm.