Jak samodzielnie przygotować strój renifera dla swojego malucha?

Jeżeli dostałaś za zadanie przebrać swoje dziecko za renifera, ale musisz to zrobić tak, żeby poszło Ci to relatywnie szybko oraz dość nieznacznym kosztem, to niniejszy artykuł jest dla Ciebie.
Najpierw powinnaś skompletować parę rzeczy, aby stworzony przez Ciebie kostium renifera wyglądał wprost doskonale.

kosmetyczka

Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
kostium renifera

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotuj brązowe dresy, czyli bluzę z kapturem oraz spodenki, białe rękawice oraz watę albo innego typu rodzaj wypełnienia. Potrzebna będzie Ci także igła oraz nitka. Powinnaś wiedzieć, że przygotowanie tego typu kostiumu jest niezwykle łatwe. Trzeba zacząć od bardzo starannego wypełnienia jasnych rękawic. Ich ściągacz należy zawinąć do środka i jak najwcześniej doszyć je do kaptura bluzy. Jeżeli tego typu mocowanie będzie za luźne, to rogi reniferka niestety bardzo szybko oklapną.
komputer

Autor: enauczanie.com
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie należy włożyć dziecku wspomniane uprzednio brązowe dresy oraz obuwie. Kiedy dziecko nałoży na głowę kaptur, to natychmiast zmieni się w bardzo prześlicznego reniferka. Miej na uwadze, że jeśli kapturek będzie zbyt luźny, to potrzeba będzie przemyśleć ew. zrobienie dodatkowego ściągacza (przykładowo sznurka przewleczonego w koło obwodu kaptura). Wtedy będziemy posiadali pewność, że kostium nie „rozmontuje się”, kiedy nasze potomstwo będzie dynamicznie się ruszać.

Oczywiście jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu wszystkich potrzebnych rzeczy albo zwyczajnie nie masz smykałki do robienia tego typu czynności, to w każdym przypadku mogłabyś nabyć taki kostium renifera w jakimś dobrym sklepie. Jest on tworzony w różnych wielkościach i kosztuje poniżej niż 200 zł.