Każdy wie, kiedy obchodzimy Dzień Kobiet — a czy możemy wskazać, kiedy mężczyźni obchodzą swoje święto?

Mamy taki dzień w roku, gdy i panowie mają swoje święto. Jest to stosunkowo nowa tradycja, ale od jakiegoś czasu zaczyna być ona coraz bardziej popularna.
Dzień Chłopaka nie wydaje się być aż tak popularny, jak Dzień Kobiet, gdyż jego historia nie jest zbytnio długa.

morze

Autor: cziwkga
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże z biegiem lat istnieje szansa na to, że duża liczba rodaków będzie pamiętać również datę 10 września, ponieważ to wówczas przypada ów fantastyczny dzień. Mężczyźni przecież identycznie, jak przedstawicielki płci pięknej, mają prawo, żeby raz na te 12 miesięcy wręczyć im mały prezent z okazji ich Święta. Może być to chociażby jakaś drobnostka, ale najważniejszy jest przecież gest.

Jeśli chcesz zdobyć podobne dane na omawiany temat to odkryj więcej, gdyż znajdziesz tutaj tylko ciekawe informacje na omawiany wątek.

Ten dzień z reguły obchodzony bywa również w placówkach oświaty. Dziewczyny razem zbierają wyznaczoną wcześniej sumę i kupują kolegom z klasy jakieś fajne upominku. Czasami są to koszulki ze śmiesznym nadrukiem, a innym razem komplet stylowych długopisów w etui. Wszystko zależy od tego, w jakiej jesteśmy klasie i ile mamy lat. Jednakże Dzień Chłopaka nie jest jedynie dla nastolatków. Świętują go także dorośli. Wówczas mogą oni dostać droższe prezenty — przykładowo naukę jazdy poślizgowej na trudnym terenie czy skok ze spadochronem dla przeżycia dużej dawki adrenaliny.

I jest to bardzo przyjemna chwila, gdy możemy otrzymać prezent od swojej ukochanej żony albo miłych koleżanek z biura. Prawdopodobnie powoli Dzień Chłopaka zadomowi się w polskiej kulturze i będzie najlepszym odpowiednikiem dla Dnia Kobiet. Wszyscy z pewnością będą szczęśliwi.