Jakie są wady i zalety różnorodnych tkanin obrusowych?

Obrus to bardzo istotny składnik wystroju każdego stołu. Wnosi on do kuchni bardzo miły nastrój i podkreśla blask zastawy stołowej. Ma też duży wpływ na smakowity wygląd serwowanych potraw.
Wybierając obrus powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wzór, kolor lub wielkość, powinniśmy też pamiętać o tym, że bardzo istotny jest rodzaj materiału, z którego jest wyprodukowany obrus.

obrusowe

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety liczba różnorodnych tkanin obrusowych nam tego nie ułatwia. Tkaniny obrusowe można by rozdzielić na trzy kategorie: sztuczne, syntetyczne i naturalne. Te naturalne to te, które są produkowane z zastosowaniem przetworzonych włókien, które są pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Przykładowo (w wypadku wełny lub jedwabiu). Materiały sztuczne są produkowane z przetworzonego odpowiednio włókna naturalnego, np. białka sojowego albo celulozy. Ostatnia grupa, czyli tkaniny syntetyczne są wytwarzane przez chemiczną syntezę i trzeba zaliczyć do nich poliamid i poliester. Do najpopularniejszych rodzajów tkanin syntetycznych trzeba zaliczać poliamid oraz poliester.
Do kolekcji materiałów sztucznych należą bardzo popularne materiały tego typu jak wiskoza, zatem włókno celulozowe.

Te wpisy ze strony (http://www.progresdisplays.pl/scianka-pop-up-3×3-magnetic-x-trybunka-wydruk), które znajdziesz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno będą użyteczne – są one godne polecenia i mogą Cię miło zaskoczyć.

Taka celuloza to polisacharyd, który wchodzi w skład komórkowych ścian roślin, a zatem jest surowcem naturalnym. W wyniku chemicznej syntezy dochodzi do wytworzenia się włókien przeznaczonych do tworzenia tkaniny. Wiskoza może przypominać nieco bawełnę i jedwab jednocześnie, gdyż jest bardzo przyjemna w dotyku, delikatna i stylowa, ale jej dużą zaletą jest również mała cena i duża dostępność.

Do najważniejszych zalet wytworzonych z wiskozy obrusów trzeba zaliczyć dużą rozmaitość wzorów i barw. Są one bardzo efektowne oraz w piękny sposób połyskują w świetle sztucznym.