Jakie są wady i zalety różnorodnych tkanin obrusowych?

Obrus to bardzo istotny składnik wystroju każdego stołu. Wnosi on do kuchni bardzo miły nastrój i podkreśla blask zastawy stołowej. Ma też duży wpływ na smakowity wygląd serwowanych potraw.
Wybierając obrus powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wzór, kolor lub wielkość, powinniśmy też pamiętać o tym, że bardzo istotny jest rodzaj materiału, z którego jest wyprodukowany obrus.

obrusowe

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety liczba różnorodnych tkanin obrusowych nam tego nie ułatwia. Tkaniny obrusowe można by rozdzielić na trzy kategorie: sztuczne, syntetyczne i naturalne. Te naturalne to te, które są produkowane z zastosowaniem przetworzonych włókien, które są pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Przykładowo (w wypadku wełny lub jedwabiu). Materiały sztuczne są produkowane z przetworzonego odpowiednio włókna naturalnego, np. białka sojowego albo celulozy. Ostatnia grupa, czyli tkaniny syntetyczne są wytwarzane przez chemiczną syntezę i trzeba zaliczyć do nich poliamid i poliester.

Ciągle masz znaczne kłopoty z wyszukaniem ciekawej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (http://www.eventroom.pl/), one na pewno Cię nie rozczarują.

Do najpopularniejszych rodzajów tkanin syntetycznych trzeba zaliczać poliamid oraz poliester.

Do kolekcji materiałów sztucznych należą bardzo popularne materiały tego typu jak wiskoza, zatem włókno celulozowe. Taka celuloza to polisacharyd, który wchodzi w skład komórkowych ścian roślin, a zatem jest surowcem naturalnym. W wyniku chemicznej syntezy dochodzi do wytworzenia się włókien przeznaczonych do tworzenia tkaniny. Wiskoza może przypominać nieco bawełnę i jedwab jednocześnie, gdyż jest bardzo przyjemna w dotyku, delikatna i stylowa, ale jej dużą zaletą jest również mała cena i duża dostępność.

Do najważniejszych zalet wytworzonych z wiskozy obrusów trzeba zaliczyć dużą rozmaitość wzorów i barw. Są one bardzo efektowne oraz w piękny sposób połyskują w świetle sztucznym.