W jaki sposób na własną rękę przygotować kostium Mikołajki?

Obecnie co poniektóre osoby pragną na własną rękę zrobić kostium, w którym pokaże się dziecku jako św. Mikołaj lub nawet Mikołajka. Tak, dzisiaj nawet to mama mogłaby przybrać tę funkcję i przeobrazić się w Świętego Mikołaja.

dania

Autor: PowerSport
Źródło: PowerSport
Tego typu strój jest tak charakterystyczny, że rozpozna go dosłownie każdy.
Oczywiście najlepiej by było nabyć przygotowany już strój Mikołajki, ale przecież tak samo dobrze możemy go zrobić własnoręcznie. Niezwykle ważne jest to, żeby Mikołajka posiadała czerwony kubrak z białymi obszyciami, przepasany czerwonym pasem z typową klamrą.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, to pod tym łączem (https://www.krematoriumgloria.pl/) odnajdziesz większą ilość podobnych informacji, które na pewno okażą się godne zainteresowania.

Na głowie musi być czerwona czapka, również obszyta białym futerkiem i obowiązkowo biały pomponik. Nie wolno zapomnieć o butach, które muszą być długie do kolan, powinny być one czarne i mocne. W sklepach możemy kupić gotowe nakładki na tego typu obuwie. W ręku Mikołajki powinny być pastorałki. Możemy sobie nabyć gotowe albo zrobić samodzielnie z grubego metalowego drutu. Koniecznie powinien on sięgać powyżej głowy Mikołajki oraz być mocny, żeby mogła ona nim stukać w podłogę bez strachu, że go popsuje.

Gazetka promocyjna Tesco
Mikołaj to grubiutki oraz wesoły staruszek, jednak należy starać się, aby udająca go mamusia również miała właśnie spory brzuch. Wystarczyłoby doczepić do brzucha mniejszą lub większą poduszeczkę, a w następnej kolejności zasłonić ją pod kubrakiem Mikołaja. Należy zadbać o to, aby poduszeczka trzymała się dość dobrze oraz się nie przesuwała. Możemy również do stroju Mikołajki dodać też dzwoneczek oraz pozostałe elementy – nie musi on być mosiężny, istotne, aby Mikołajka trzymając go za drewnianą rączkę, mogła nim dzwonić w momencie, gdy będzie wchodzić do domu.

Bardzo ważne są wszelkie te detale, na które dzieci zwracają uwagę od razu. Trzeba zatroszczyć się więc o to, aby Mikołaj (sprawdź tutaj mikołaj wynajęcie warszawa) posiadał dużą oraz bujną brodę oraz wąsy, które częściowo ukryją twarz. Pomogą w tym także okulary.