Czy przygotowanie czapki Świętego Mikołaja jest trudne oraz co będzie potrzebne do jej zrobienia?

Jeśli w święta chciałabyś przebrać się za Świętego Mikołaja oraz chcesz zdziwić swojego chłopaka albo dziecko, z pewnością bardzo przyda Ci się czapka Św. Mikołaja.
Czapki Mikołaja kolorowe będą na pewno bardzo interesującym elementem Twego przebrania na taki czas.

Można je łatwo zrobić samemu. Do ich zrobienia niezbędna będzie z pewnością podstawowa umiejętność korzystania z igły i nici, kolorowy filc o długości metra lub jakiś inny analogiczny materiał, kawałek sztucznego futra, nitka, igła albo maszyna do szycia, nożyczki, gumka tego typu długości, aby wystarczyła na obwód głowy, szpilki aby spiąć rogi, czerwone nici oraz materiały do ozdoby czapki. Na początku trzeba zmierzyć obwód głowy osoby, dla której tworzona jest czapka Świętego Mikołaja. Można to zrobić za pomocą krawieckiego metra.

Na tej stronie jest wiele użytecznych wiadomości, ale szybko sprawdź także inne szczegóły tutaj (https://www.kamieniarstwo.pl/nasze-produkty/blaty-granitowe). One również są bez wątpliwości warte zainteresowania.

Do długości obwodu dodać trzeba ponadto około dwa cm. Otrzymaną długość trzeba pomnożyć przez 2 oraz zaokrąglić do pełnej liczby. Wyjdzie nam wówczas wielkość trójkąta. Później położyć należy materiał na stoliku oraz odmierzyć w linii prostej obwód głowy i dodać do tego 2 cm. Tą linią należy narysować ołówkiem.

wrażenia

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Znaleźć trzeba środek linii, którą narysowaliśmy i od tego punktu należy narysować prostopadłą linię o długości 2/3. Będzie to obwód głowy plus dwa cm. Narysować teraz trzeba linię, która łączy koniec linii prostopadłej oraz końce linii równoległej. Musi nam wyjść duży trójkąt. Wyciąć trzeba trójkąt za pomocą krążkowego nożyka na macie do wycinania. Żeby te linie były jak najbardziej proste, można by użyć linijki. Ze sztucznego białego futerka wyciąć należy prostokąt o długości, która będzie odpowiadać podstawie trójkąta oraz o szerokości przynajmniej pięć centymetrów. Teraz należy przyłożyć ten prostokąt z futerka do trójkąta tak, aby stykały się one ze sobą. Należy odwrócić potem trójkąt na drugą stronę. Część spodnia czerwonego materiału powinna być położona w tej samej płaszczyźnie co wierzchnia strona białego futerka.

Futerko należy przypiąć do czerwonego materiału za pośrednictwem szpilek.

Jeżeli problematyka, która została przedstawiona w niniejszym tekście jest godna Twej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie.

Obydwa materiały zszyć należy ze sobą tak, aby jeden zachodził na ten drugi co najmniej 1 centymetr. Złożyć teraz trzeba trójkąt pionowo na pół tak, aby prawa strona znajdowała się w środku.