W jaki sposób na własną rękę wykonać piękną dekorację na choinkę?

Jeśli poszukujesz ciekawego pomysłu na dekoracje świąteczne, które mogłabyś zrobić samodzielnie, to interesującym rozwiązaniem jest dzwoneczek wykonany z siatki oraz drucika.

Dekorację możesz przechować także na następny rok.
Można ją pokryć lakierem albo używać zamiast bombek na choinkę. Taki dzwonek świętego Mikołaja możesz otoczyć muliną lub sznureczkiem. Wybór należy oczywiście do Ciebie, natomiast dzwoneczek każdorazowo może przecież inaczej się prezentować. Do zrobienia tego typu dzwoneczka będziesz potrzebować drucika, siatki z cienkiego drucika, szczypców, ołówka, kartki papieru, wstążeczki i małej bombki albo dzwoneczków ozdobnych. Na kartce papieru w pierwszej kolejności narysuj dzwonek. Jeśli nie potrafisz wykonać tego samodzielnie, to ściągnij szablon z Internetu, odpowiednio zwiększ i wydrukuj. W następnej kolejności chwyć za drucik oraz zrób z niego kształt przed chwilą wydrukowanego lub narysowanego dzwonka. Utnij kawałek siatki tak, żeby stał się on troszkę bardziej widoczny od uformowanego właśnie dzwoneczka.
morze

Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
W następnej kolejności przyłóż siatkę do dzwoneczka oraz przy pomocy kombinerek obetnij niepotrzebne elementy siatki, czy odstające poza dzwoneczek. Miej na uwadze jednak, aby pozostawić wypustki z siatki wokół dzwoneczka. Przy pomocy szczypiec pozaginaj wypustki z siatki wokół dzwoneczka tak, by można było zamontować zwyczajnie siateczkę na dzwoneczku. Zawiąż dzwoneczki albo bombki na mulinie albo na nitce. W następnej kolejności zawiąż małą bombkę dzwoneczek tak, żeby mufka była w środku oczka siateczki.

W następnej kolejności zamieść po jednej bombce dzwoneczku w każdym oczku siatki. Przywiąż wstążeczkę albo tasiemkę do dzwoneczka tak, żeby można było go powiesić na choince.

Jeżeli takiego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to śmiało zerknij na serwis, który na pewno także przykuje Twój wzrok!

Gotowe – właśnie wykonałeś na własną rękę dzwonek świętego Mikołaja na swoją choinkę.