Grudzień to najlepszy okres dla smyków — oczekują one na Świętego Mikołaja i Boże Narodzenie

W ostatnim miesiącu każdego roku dzieci oczekują na prezenty. Zwykle przynosi je Mikołaj.
Święty Mikołaj czasami określany jest mianem Gwiazdor, tak jest w Wielkopolsce, ale niezależnie od imienia, co rok wręcza prezenty.

Storczyki

Autor: André Carrotflower
Źródło: http://www.flickr.com

worek św mikołaja

Autor: Multi Communications Sp. z o.o.
Źródło: Multi Communications Sp. z o.o.
Uwielbia wszystkie dzieci i dla każdego przynosi miły podarunek. Brzdące cały rok czekają na ów dzień i starają się być grzeczne. Samodzielnie albo przy pomocy rodzica tworzą listy do Świętego, by zdradzić mu w sekrecie, jaki prezent chciałyby otrzymać. rodzice dość często podejmują próbę, żeby przebrać się za Mikołaja w czasie wręczania podarków. Najczęściej przebierają się tatusiowie lub wujkowie. Powinni mieć zatem kostium. Potrzebne wydają się być: ubranie, broda i worek św Mikołaja. I oczywiście musimy pod kostium włożyć poduszkę. Przecież wszystkie dzieci na naszej planecie są świadome tego, że Mikołaj strój mikołaja dla dorosłych mas spory brzuszek. Najistotniejsze jest to, żeby dzieci nas nie rozpoznały. Z tego powodu może powinniśmy pomyśleć o tym, by zapytać przyjaciela o przysługę. Cały kostium, jak i wszystkie akcesoria, możemy zamówić w sieci. Przesyłka dotrze do nas zapewne dość prędko. Kostium musi być rzecz jasna czerwony, a worek — brązowy. Musi być na tyle duży, aby był w stanie zmieścić wszystkie prezenty. Jest to ważne zwłaszcza wówczas, jeśli mamy kilkoro dzieci.

One z pewnością będą oceniać gabaryty worka, tym bardziej że niekiedy widują worki z podarunkami w oknach sklepowych. Wówczas z pewnością marzą o workach podobnych rozmiarów wypełnionych podarkami.