Jakie cechy ma siemię lniane?

Produkty stworzone z lnu są utworzone z rośliny z rodziny liliowatych, które występują na obszarze o klimacie subtropikalnym i umiarkowanym.
Największa liczba rodzajów lnu rośnie w okolicach basenu Morza Śródziemnego, gdzie od tysięcy lat jest on stosowany do różnego typu celów.

Pomimo licznych właściwości leczniczych nasion lnu, na dość znaczny czas odeszły w zapomnienie, przy czym z roku na rok obserwujemy nadal zwiększające się zaciekawienie tą rośliną. Co należałoby wiedzieć o nasionach lnu, to jakie posiadają zastosowanie w medycynie naturalnej i kto w szczególności powinien spożywać len mielony.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej – odwiedź odnośnik (http://kamieniarstwo.pl/nasze-produkty/schody-granitowe) a z pewnością poznasz dużo fascynujących faktów.

W poniższym artykule omówimy odpowiedzi na powyższe zagadnienia. Otóż len to roślina, która rośnie licznie w różnych miejscach na świecie. W naszym kraju również można spotkać aż sześć gatunków takiej rośliny, z czego największą wartość posiada len zwyczajny.

len

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Wywodzi się on z Bliskiego Wschodu oraz od tysięcy lat dostarcza surowiec na przeróżne materiały, natomiast jego nasiona, które kolokwialnie określane są jako siemię lniane, wykazują bardzo wiele dobrych właściwości terapeutycznych. Ze względu na to, że len wliczany jest do grupy roślin oleistych, możliwe jest tworzenie z jego nasion oleju, który jest uważany za jeden z najzdrowszych. Jest to skarbnica dużej ilości związków mineralnych oraz witamin, których na pewno nie może brakować w powszedniej diecie. Nasiona lnu są źródłem steroli, białek, związków śluzowych czy licznych enzymów i kwasów organicznych. Cykliczne przyjmowanie tego produktu z pewnością może uchronić żołądek czy obniżyć poziom złego cholesterolu.

Jest w stanie ponadto poprawiać funkcjonowanie układu pokarmowego czy też poprawić kondycję włosów oraz cery. Warto pamiętać, że zaledwie 1 łyżka siemienia lnianego to wartość energetyczna w wysokości ok. 35-40 kcal.