Jakiego rodzaju bombki moglibyśmy napotkać zazwyczaj w sklepach?

Bombki są to jedne najpopularniejszych bożonarodzeniowych ozdób. Zazwyczaj sięgamy po bombki, kiedy ubieramy choinkę, ale doskonale się one będą sprawdzać również jako element innej dekoracji.
Spośród bardzo dużej ilości modeli bombek na choinkę, które obecnie są na sklepowych półkach, znaleźć można dużą gamę ozdób, które odróżniają się od siebie na przykład materiałem wytworzenia.

Bombki mogą być na przykład wyprodukowane ze szkła, tworzywa sztucznego, sznurka czy drewna. Bombki również różnią się od siebie kolorem. Wśród bombek odnajdziemy zarówno te różnokolorowe jak i jednokolorowe. Zezwala nam to na przybranie choinki przykładowo na biało albo w kolorze srebrnym i niebieskim, a także zezwala na wykorzystanie różnych kolorów. Bombki różnią się od siebie również kształtem. Tradycyjne bombki są w formie kuli. Dużo z nich przybiera również kształt odmienny na przykład Mikołajów, grzybków czy gwiazdek. Możemy również spotkać coś tego typu jak bombka bombka decoupage kot.
Poznań

Autor: Matt Popovich
Źródło: http://www.flickr.com
bombki także różnią się wielkością. Występują w rozmiarze od kilkunastu centymetrów. Bombki różnią się od siebie także wzornictwem. Wśród gładkich bombek, które pozbawione są dowolnych zdobień, możemy znaleźć również modele, które opatrzone są różnorodnymi ornamentami. Moglibyśmy znaleźć bombki manualnie malowane oraz zdobione brokatem czy kamyczkami. Do dzisiejszego dnia bombki wyprodukowane ze szkła cieszą się bardzo znacznym powodzeniem przez wzgląd na ich estetyczne zalety oraz na elegancję. Pomimo swych plusów szklane bombki mają tę wadę, że są niezwykle delikatne. Niezamierzone ich upuszczenie lub osunięcie się z gałązki drzewka, zakończy się rozbiciem bombki.

Dla typowych bombek alternatywą są bombki (zobacz produkty –bombki styropianowe decoupage) z materiałów sztucznych, które kolokwialnie są określane bombkami nietłukącymi się. Nie musimy się obawiać stłuczeniem tego typu bombki, zatem dziecko albo zwierzę nie pokaleczy się ostrymi odłamkami.