Grudzień to świetny okres oczekiwania na Boże Narodzenie i upominki od Świętego Mikołaja

Każdy z nas ma wspomnienia, jak to kiedyś było, kiedy byliśmy dziećmi i czekaliśmy na prezenty. Dzisiaj podobny entuzjazm jesteśmy w stanie widzieć u swoich pociech.

Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Grudzień to najbardziej magiczny miesiąc w roku. Pada wtedy śnieg i ludzie czekają już na święta i spędzony w gronie najbliższych czas. Co więcej przypomina nam o tym telewizja i witryny sklepowe. Wszędzie o świętach się mówi i się je pokazuje. Przez to czekamy z niecierpliwością. Najbardziej dotyczy to rzecz jasna maluchów. Zatem dla nich zazwyczaj robi się w szkołach oraz przedszkolach spotkania ze Świętym Mikołajem. Wręcza on wtedy upominki. Też rodzice często decydują się na to, żeby ojciec w domu przebrał się za Mikołaja. Oczywiście musimy zrobić to w taki sposób, by malec nie zorientował się, kto tak naprawdę do niego przyszedł. Niezbędny będzie wtedy kostium, worek oraz broda. Wszystkie te rzeczy (razem alb oddzielnie) można bez problemów nabyć w sklepie alb w sieci. Nie zwlekajmy tylko zbyt długo, gdyż może okazać się, że na ostatnią chwilę nie zdążymy albo nie będzie produktów. Kostium musi być czerwony, a broda Mikołaja długa oraz biała. Powinna zakrywać też dość dobrze twarz, by nasz berbeć nie rozpoznał taty. Zazwyczaj jest ona umocowana na gumce i zakłada się ją za uszy.

Niekiedy można ją podkleić specjalnym klejem, by przypadkiem nie zaczęła odpadać. Rzecz jasnaOczywiście klej musi być przeznaczony do kontaktu ze skórą i nie może być to zwykły klej, który nasze dziecko nosi do szkoły na lekcje techniki.