Czym w szerszym rozumieniu powinno być bezpieczeństwo ludzi czy też kraju?

Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo podstawowym stanem świadomości oraz także gwarancją jej utrzymywania. Daje ono bardzo konieczne do istnienia poczucie stabilności oraz pozwala na rozwój osób.
Taka konieczność harmonii oraz ładu jest jedną z fundamentalnych potrzeb osoby ludzkiej oraz cechuje się zupełnym brakiem strachu przed utratą tego typu walorów jak zdrowie, życie, emocje, praca czy też dobra materialne oraz niematerialne.

komputer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
Amerykański psychoterapeuta o imieniu Abraham Maslow, jeden z najbardziej istotnych popularyzatorów nurtu socjologii transpersonalnej i humanistycznej, sprawił, że konieczność bezpieczeństwa jest fundamentem schematu psychiki. Zgodnie z jego wzorem, to z niej powstaje potrzeba przynależności, która z kolei przybiera postać potrzeby znalezienia miłości, ta natomiast potrzebę uznania, aby roztopić się w egzystencjonalnej potrzebie samorealizacji.
Potrzeba bezpieczeństwa może przejawiać się w swej formie międzyludzkiej oraz społecznej oraz stanowiąc fundament istnienia oraz organizowania w codziennym życiu kraju oraz społeczeństwa. Można by porównywać to do murów, jakimi się torujemy od potencjalnych niebezpieczeństw, które wywodzą się ze świata zewnętrznego, z otaczającej nas rzeczywistości.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna lampa do dezynfekcji też bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Ścian, które tworzą poczucie naturalności, normalności czy równowagi, które wybudowaliśmy sobie wokół naszej pozycji zawodowej oraz w pozycji domowej czy tej społecznej. Inny naukowiec nazwał te postaci bezpieczeństwa mianem fiksacji, na jakich się opiera społeczeństwo.

Bezpieczeństwo w sensie ogólnym zawiera zabezpieczenie potrzeb egzystencjalnych, potrzebę przetrwania, pewności, tożsamości, stabilizacji czy samodzielność albo ochrony stanu oraz jakości życia.