Jaki rodzaj wypełnienia poduszki warto wybrać?

Każdy człowiek ma zawsze nieco inne upodobania, które dotyczą nocnego odpoczynku. Przykładowo niektóre osoby preferują zasypiać w pozycji niemalże półsiedzącej, inne na jakimś boku, jeszcze inne natomiast na plecach albo na brzuchu.

poduszka

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór poduszki należałoby dostosować do własnych upodobań, jednak nie znaczy to, że tylko do tego. Należałoby bowiem mieć świadomość, że poduszka ma również znaczny wpływ na nasze dobre samopoczucie. Może ona bowiem załagodzić albo nawet niestety pogłębiać bóle kręgosłupa szyjnego, a ponadto, do pewnego stopnia, wpływać na ciśnienie krwi. Istnieje kilka rodzajów wypełnienia poduszek. Największa ilość jest ich wykonanych z poliestru, ale występują także poduszki z pierza i puchu, termoelastycznej gąbki czy też lateksu. Wypełnienie posiada znaczny wpływ na sposób konserwacji poduszki, jej elastyczność, solidność czy walory związane ze zdrowiem.

obuwie - landszaft

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
sakrament

Autor: Martin Brigden
Źródło: http://www.flickr.com
Poduszka wykonana z poliestru to najtańszy wariant i kosztuje około 15 do 30 zł. Poduszka posiadająca wypełnienie z pierza i puchu jest idealnym wypełnieniem dla takich ludzi, które nie są na nie uczulone. Pierze jest puszyste, doskonale odprowadza wilgotność oraz jest lekkie. Ponieważ jest ono drogie, to przeważnie wytwórcy łączą pierze z trochę tańszą jego odmianą. Należy sprawdzać więc metkę. Jeżeli chodzi o poduszkę mającą wypełnienie z pianki termoelastycznej, to jest ona miękka i sprężysta, a gdy zagrzeje się od temperatury człowieka, robi się jeszcze bardziej delikatna. Dzięki temu doskonale dopasowuje się do kształtu głowy oraz szyi osoby, która śpi na tego typu poduszce.

Warto także wiedzieć, że taka elastyczna poduszka nie alergizuje. Wypełnia się nią tak poduszki o kształcie klasycznym, jak i poduszki do zastosowań ortopedycznych. Wypełnienie lateksowe natomiast posiada właściwości antyalergiczne.