Niezawodny sposób na zabezpieczenie informacji komputerowych

Bezpieczeństwo informacji komputerowych jest dla mnóstwa firm oraz instytucji sprawą kluczową. To na serwerach trzymane są niezwykle ważne dane, dotyczące np.

urządzenia mobilne

Autor: Mastercook

klientów firmy, księgowości czy też bieżących projektów. Jeśli byłyby przechowywane tylko na jednym dysku, a ten uległby uszkodzeniu, mogłoby to grozić niezwykle poważnymi następstwami.
oświetlenie

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też informatycy rekomendują używanie urządzenia które, chociaż system operacyjny komputera traktuje jako jeden dysk, w rzeczywistości składa się z od kilku do nawet kilkuset dysków twardych. Narzędzie to określane jest jako macierz dyskowa oraz jest podstawowym elementem pamięci masowych. Macierz jest wykorzystywana do administrowania i udostępniania danych, które są przetwarzane przez taką firmę czy instytucję. Wykorzystywanie macierzy dyskowych może zapewnić bezpieczeństwo danych przez ich duplikowanie. Urządzenia te są sprzedawane w opcji do montażu wewnątrz serwerów lub w wersji zewnętrznej. Poszczególne dyski złączone są w tzw. grupy RAID, a dowolna z nich dzieli się na tak zwane partycje.
Osoby odpowiedzialne za jakiekolwiek rozbudowane środowisko IT, powinny (jeśli do tej pory tak nie zrobiły), zdecydować się na wykorzystanie takiego rozwiązania. Wprowadzenie go w życie na początkowym etapie projektowania infrastruktury, pozwoli na zminimalizowanie możliwych problemów przy jego późniejszej rozbudowie.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, poznaj inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (https://dobiznesu.pl/access-point-zebra-motorola-ap6521.html), odnajdziesz tu podobne wiadomości.

Następną poza bezpieczeństwem, zaletą wynikającą ze stosowania macierzy, jest możliwość korzystania z wieloprotokołowego dostępu do przechowywanych danych.

Ponadto odmienną zaletą jest redukcja obciążenia procesora serwera i niezwykle prosta administracja całym mechanizmem, a możliwa późniejsza jego rozbudowa jest przejrzysta dla reszty tego systemu.