Co jest najbardziej podstawowym gadżetem do kamer sportowych?

Nie jest zagadką to, że kamery sportowe tego typu jak GoPro podbiły szturmem nasz rynek. Przede wszystkim te osoby, które są dynamiczne i pragną zrobić dynamiczne filmiki ze swych wycieczek, wycieczek rowerowych albo górskich wyczynów, czy różnorodnego typu sportów wodnych, będą zainteresowane kupnem różnych akcesoriów.
Aby tego typu filmy można by było uznać za dobre, kamerę trzeba zainstalować porządnie tak, żeby nie przeszkadzała ona w czasie realizowanej akurat aktywności.

naprawy

Autor: Asus
Źródło: Asus
akcesoria gopro 4

Autor: AxisCommunications
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku jest bardzo duży wybór akcesoriów do zamocowania do profesjonalnych kamer sportowych. Niezwykle ułatwia to filmowanie swoich wyczynów.

Kliknij ten link, ponieważ poznasz tam interesujące treści, które na pewno Cię zaciekawią – to bardzo ważna strona (http://www.maski.com.pl/obrotnice).

Gdy zdecydujemy się na stosowną kamerę, będziemy potrzebować tylko niektórych akcesoriów. Kolejnym etapem jest ich wybór i ewentualnie zamocowanie tych, które mogą całkowicie wykorzystać funkcje oferowane przez kamerę. Najważniejsze akcesoria GoPro 4 to nie tylko dużej pojemności karty SD, ale przede wszystkim obudowa, która w czasie dynamicznych zdjęć będzie ochraniać kamery przed jakimiś uszkodzeniami, zabrudzeniami albo obtłuczeniami.

W sklepach znajdziemy niezwykle lekkie silikonowe obudowy, które znakomicie będą się sprawdzać w trochę w mniejszym stopniu ekstremalnych uwarunkowaniach. Poza tym moglibyśmy kupić także obudowy aluminiowe, które mogą pozwalać na zamontowanie kamery w mocowaniach systemowych. Oprócz profesjonalnej obudowy, niezwykle konieczny będzie także gadżet do komfortowego trzymania kamery. Są dwie możliwości mocowania: bardziej kosztowna oraz tańsza, która ma teleskopowe ramię. Stanowczo w większym stopniu lepsza jest ta bardziej kosztowna, zatem Gimbal.

Ramię teleskopowe potocznie określamy jako kijek, pozwala on na robienie filmów i zdjęć z nieco dalszej perspektywy. Bardziej skomplikowanym rozwiązaniem jest tzw. Gimbal. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie pozbawionych wstrząsów płynnych ujęć także w bardzo ekstremalnych sytuacjach.