Czas wybrać fotografa ślubnego

Wybór ślubnego fotografa oraz kamerzysty jest najtrudniejszy. Efekt ich pracy widoczny będzie dopiero po uroczystości i wtedy widać, czy był trafny.
To nie orkiestra bądź DJ, którzy posiadają ułożony scenariusz jak też repertuar na każdą możliwość.

zdjęcia

Autor: unicron1bot
Źródło: http://www.flickr.com

To nie salon sukien ślubnych, który pokazuje tę sukienkę, jaką zamówicie. To wreszcie nie restauracja, która działa za każdym razem w takich samych warunkach, a kuchni oraz kelnerów nic nie zaskoczy. Fotograf uzależniony jest od całej masy elementów, jakie mają wpływ na końcowy wygląd fotografii. Najważniejsze z nich to aura, oświetlenie świątyni a także sali weselnej oraz zachowanie się gości weselnych.
projekt

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy o tym, iż zdjęcia pokazywane nam w portfolio, są właśnie fotografiami z portfolio – najlepszymi z najlepszych i nierzadko zrealizowanymi w najbardziej optujących okolicznościach. Zwróćmy uwagę na miejsce, w którym spotykamy się z fotografikiem. Jeżeli zaprosi nas do swego biura, to znak, iż najprawdopodobniej zajmuje się on zawodowo fotografią oraz nie rozpatruje jej, jako ponadprogramowego źródła dochodu. Wywnioskować stąd możemy, że poświęci więcej czasu na obróbkę zdjęć, niż dla przykładu piekarz jedynie dorabiający na ślubach. Wielu fotografików spotyka się ze swymi klientami w restauracjach. Po zachowaniu, odzieniu jak też manierach fotografika nie poznamy, czy robi dobre zdjęcia. Rzadkie są jednak przypadki, ażeby dobry fotografik ślubny nie znał fundamentalnych zasad kultury.

Jeżeli w czasie spotkania zachowuje się grubiańsko, natomiast jego strój budzi nasze wątpliwości, zastanówmy się czy nie będziemy musieli się za niego wstydzić w świątyni jak też na weselnej sali.