W jaki sposób własnoręcznie zrobić świąteczną bombkę przedstawiającą Św. Mikołaja?

Jeżeli znudziły Ci się już bombki świąteczne, jakich dotąd używałeś lub po prostu schodzi już z nich farba lub też inne części, nie musisz wcale takich bombek wyrzucać.
Mógłbyś je z kolei relatywnie szybko przerobić oraz zamienić tego typu bombkę w Św. Mikołaja, a mówiąc konkretniej, przykładowo w brzuch Św. Mikołaja.

noworodek

Autor: Shermond Schoberg
Źródło: http://www.flickr.com
Przeczytaj zatem niniejszy tekst. W tym celu będziesz potrzebował kilku rzeczy: oczywiście starej bombki, brokatu w kolorze czerwonym, kleju, pędzelka gąbkowego, słoika, ciemnej wstążeczki i srebrnych korali. Brokat należy wsypać do miseczki, z kolei bombkę wysmarować klejem za pośrednictwem wymienionego pędzelka.
Para młoda, sesja ślubna w lesie

Autor: Together Forever
Źródło: abcslubu.pl

oferty
Trzymając bombkę nad miską z brokatem przysyp bombkę wspomnianym brokatem. Przyklei się on do bombki. W taki sposób trzeba oklejać całą bombkę. Pozostaw ją aż wyschnie i ustaw ją na słoiku. Gdy bombka już wyschnie, trzeba owinąć ją w koło wstążeczką dokładnie w połówce wysokości. W następnej kolejności należy obciąć zbędną wstążkę. Przyklej potem odmierzony kawałek na bombkę. Pasek Św. Mikołaja posiada stosunkowo dużą klamrę. Następnie przyklej koraliki albo kryształki, które będą tworzyć kształt klamry. Wszystko zostaw do całkowitego wyschnięcia. Gdy stworzona w ten sposób bombka Mikołaj już zupełnie wyschnie, możesz zawiesić ją na choinkę. Naturalnie to jedynie jeden ze sposobów. Bombka Mikołaj także może być z wizerunkiem Świętego Mikołaja.http://www.strojemikolaja.pl/ stroje mikołajaMógłbyś ją bez trudu zrobić za niewielką sumę pieniędzy. Należy pomalować żarówkę śnieżnobiałą farbą do szkła. Najlepiej wykonać to pędzelkiem z gąbki.

Mógłbyś również wyciąć relatywnie niewielki otwór w wykonanym z kartonu pudełku i później wcisnąć do niego wykonaną z metalu końcówkę żarówki, co sprawi, że będziesz posiadał stojak na żarówkę i nie będziesz zmuszony jej trzymać w czasie schnięcia farby.