Popsuł Ci się laptop? Przeczytaj, co musisz uczynić

Pecet, na jakim przetwarzane są dane osobowe oraz są informacje mogące stanowić tajemnice firmy ulega uszkodzeniu – taka sytuacja może zdarzyć się w każdej organizacji oraz każdemu pracownikowi.

dron

Źródło: foter.com

Czy reperacją oprzyrządowania może zająć się firmowy komputerowiec? Co zrobić, jeśli pecet musi trafić do zewnętrznego? Jak ustrzec się nieprzyjemnych niespodzianek? Jeżeli mamy problem z pecetem, z jakim nie umiemy sobie poradzić we własnym zakresie najlepiej jest pokierować się do firmowego informatyka. Musi on, w ramach swoich codziennych obowiązków, pomóc nam uporać się z naprawą narzędzia.
Jeśli organizacja nie angażuje nikogo na stanowisku informatyka, a korzysta z usług IT zewnętrznej firmy, musimy zgłosić się właśnie do jej przedstawiciela. Na rynku dziś działa mnóstwo firm typu serwis komputerowy czy serwis kserokopiarek. Jeżeli jednakże komputera nie uda naprawić się na miejscu i nieodzownym okaże się odwiezienie go do serwisu, wtenczas niezbędne będzie nawiązanie stosownej umowy lub całkowite pozbawienie przyrządu danych w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie.

Gdy interesuje Cię opisywany temat, to odsyłam do tej strony (http://www.latkowski.pl/pl/wlasciwoscilamp/), gdyż znajdziesz tutaj wiele fascynujących zagadnień na ten temat.

Proces bezpiecznego likwidowania informacji osobowych nastręcza, by nośniki przyrządów pozostały popsute czy też rozmagnetyzowane bądź dane osobowe pozostały skutecznie wyeliminowane poprzez ich kilkukrotne nadpisanie (co najmniej trzykrotne).

Otwarcie sprzętu po odbiorze z zewnętrznego serwisu musi poprzedzone być podjęciem odpowiednich środków redukujących niebezpieczeństwo zainfekowania sieci organizacji jak też wycieku poufnych informacji.

Kiedy już przeanalizujesz ten tekst, nie mniej atrakcyjna okaże się ta pełna notka (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane), gdyż posiada pokrewne dane na prezentowany temat.

Należy na zagrożonym komputerze zrealizować pełne skanowanie oprogramowaniem antywirusowym.