Każdy posiada jakieś zainteresowania – bywają ludzie, dla których fotografia to miłość na całe życie

Pasja do fotografii najczęściej pojawia się jeszcze w okresie dzieciństwa. Szkrab otrzymuje od kogoś z rodziny jego stary aparat. I zaczyna pstrykać własne fotografie.

Zabawa przeradza się w miłość na dobre i na złe.
obiektywów

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Robienie zdjęć dla niektórych fanów może na stałe być hobby, a u innych przekształcić może się nawet w sposób na zarabiania. Fotografowie zawsze twierdzą, że cieszą się z połączenia hobby oraz pracy. Jednakże, i jedni i drudzy nigdy nie ograniczają się do posiadaniu zaledwie jednego aparatu. Najczęściej zaczynają swoją „podróż” z łatwym aparatem, który mogą ustawić w kilka sekund. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po jakimś czasie i po zdobyciu doświadczenia zmieniają aparat na bardziej specjalistyczny. Często na ten, do którego da się dokupować obiektywy. Jest ich wiele i są one dosyć kosztowne. Mamy możliwość wybrać obiektyw do robienia portretów albo do wyłapywania niezwykle oddalonych przedmiotów – na przykład niedźwiedzia, gdzieś na łące lub księżyca w pełni. Każdy fotograf szczerze stwierdzi, że obiektywów nigdy za wiele.

Zainteresowała Cię przedstawiana kwestia? Kliknij więc ten link i zobacz więcej na stronie. Tamte materiały również Cię niezwykle zaintrygują!

Jedyny problem, jaki może z tego wyniknąć jest taki, że torba z obiektywami jest ciężka i z reguły zajmuje pół bagażu, gdy dokądś wyjeżdżamy.

Partnerki fotografów muszą uzbroić się w cierpliwość na każdym wyjeździe na urlop, gdyż ich perfekcjonista na pewno będzie robił pojedyncze ujęcie przez kilkanaście minut. Na początku będzie wybierał obiektyw, później ustawiał statyw i jeszcze na koniec dobierze najlepszy filtr. Za to ujęcie będzie rewelacyjne.