Maluchy uwielbiają oglądać telewizję, ale trzeba selekcjonować dla nich odpowiednie programy

Nie wolno zabraniać dzieciom oglądać telewizję. Faktem jest, że nie należy ślęczeć przed ekranem zbyt długo. Zatem rozważnie musimy wybierać dla nich edukacyjne programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja oczarowuje ludzi od początku – od chwili powstania. Obraz na ekranie porywa i sprawia, że można wpatrywać się w niego przez cały dzień. Nie będzie to rzecz jasna zbyt zdrowe, w szczególności dla najmłodszych. Z tego powodu rodzice muszą mądrze selekcjonować to, co berbeć ogląda. Należy postawić na taki program TV, który będzie edukacyjny. Powinien być o zwierzętach. Dzieci przecież kochają zwierzątka. Te, które można mieć w przydomowej zagrodzie oraz te dzikie, które można spotkać wyłącznie w ZOO. Jeżeli nasz bobas jest jeszcze zbyt mały na programy o zwierzętach, to powinniśmy pozwolić mu na oglądanie bajek. Jednak zawczasu powinniśmy sprawdzić, że będą to bajki bez agresji oraz czarnych charakterów. Nasze dziecko powinno oglądać je z chęcią i czerpać z nich wiadomości o przyjaźni i prawdomówności. Strach czy chowanie się za kanapą nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Kliknij na sensowny serwis (http://www.bywaleczycia.pl/), a poznasz informacje na ten wątek jeszcze w większym stopniu – niewątpliwie będą interesujące i całkowicie Cię wciągną.

Początkowo powinniśmy z naszym dzieckiem oglądać telewizję wspólnie. Warto uczyć je, że kiedy nadchodzi limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy interesować się czymś innym. Mamy możliwość razem układać klocki albo przygotowywać obiad.

Pamiętajmy, że telewizja może mieć niebywale pozytywny wpływ na rozwój naszego bobasa. Należy jednak być świadomi tego, że we wszystkim trzeba umieć mieć umiar.