Każdy jest świadomy tego, że książka może być fantastycznym sposobem na rozwijanie dziecięcej wyobraźni

Od dawna specjaliści informują, by czytać swym dzieciom książeczki niemal od narodzin — dzięki temu będą szybciej się rozwijać.

strona facebook

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Książki muszą być stałym elementem naszego życia od najmłodszych lat. Dobrze byłoby, aby rodzice przekazali pociechom zacięcie do czytania. Oni sami muszą czytać, aby dać nam dobry przykład. Powinni też czytać swoim szkrabom, zanim one będą w stanie robić to same. Wspólne przeglądanie książeczek przed pójściem SPAć ma dużo plusów. Po pierwsze tworzy szansę nawiązywania więzi. Wówczas dziecko będzie miało przepiękne wspomnienia i z pewnością będzie taką tradycję wprowadzać także w swoim domu. Po drugie książki pozwalają spokojnie zasnąć. Ekrany tabletów imitują przecież niebieskie światło, które rozbudza mózg. Z tego powodu granie przed pójściem spać jest beznadziejnym pomysłem. Po trzecie książki rozwijają wyobraźnię i powodują, że osesek posiądzie spory zasób słownictwa. Dzięki temu będzie łatwiej uczył się w szkole oraz jego odpowiedzi będą bogatsze. To przyda się do końca życia. Osoba, która jest w stanie ładnie się wysławiać, zawsze będzie postrzegana pozytywnie. Książki dla małych i starszych dzieci, ale też dla dorosłych można bez problemu zamówić w księgarniach online. Posiadają one ogromny wybór, więc z pewnością każdy wyszuka coś dla siebie.

Poza tym są one często tańsze aniżeli w stacjonarnych księgarniach.

Jeśli bez satysfakcjonujących rezultatów szukasz tak samo nietuzinkowego serwisu, to zalecam ten serwis (https://www.clarias.pl/drzwiczki-c-785_855_1161.html) – zobaczysz, on także jest bogaty w tego typu informacje.

Jeżeli kupimy od razu większą liczbę przeróżnych egzemplarzy, to zwykle możemy liczyć na bezpłatną dostawę.