Czy najlepszy komputer do gier powinien być poza tym najmocniejszy?

Dopiero kilkanaście lat temu piksele w niskiej rozdzielczości potrafiły zachwycać graczy swoją grafiką. Cut scenki, które obecnie wzbudziłyby ledwo uśmiech politowania, wtedy rozgrzewały serca i wyobraźnie. To nie grafika była głównym atrybutem. Główną rolę odgrywała fabuła.

Wielu z nas wciąż pamięta takie szlagiery, jak chociażby Final Fantasy VII. Dwie dekady później realia wyglądają zupełnie inaczej. Gry stają się bardziej casualowe, mają trafić do jak najszerszego grona graczy. A to co widzimy teraz na ekranach coraz większych monitorów, wtedy było nie do wyobrażenia.

Czy już ta chwila, aby zmienić komputer na nowy?

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci wydają niesłychane kwoty na tworzenie swoich przebojów. Zatrudniają zawodowych aktorów i muzyków, a nie tylko grafików i programistów, jak to było niegdyś. Nadzieje graczy także są co raz większe. Gra nawet z najlepiej zaprezentowaną fabułą nie zdobędzie maksymalnych ocen, kiedy grafika będzie słaba. Dlatego nie możemy się dziwić, że w gonitwie po jak najbardziej szczegółową produkcję, również bierzemy udział – poprzez systematyczne modernizowanie naszych komputerów. Czy aby w 100% cieszyć się wirtualnym światem potrzebny jest najmocniejszy komputer do gier? Niestety tak.

W zalewie otaczających nas danych niełatwo jest znaleźć naprawdę przydatne informacje. Dlatego jeżeli interesuje Cię taki post, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Każdy efekt, każdy element fauny i flory potrzebuje ogromną moc przeliczeniową, w związku z czym najlepszy komputer do gier nie ma prawa efektywnie nam służyć dłużej niż dwa lata –


Wirtualna rozrywka na najwyższym poziomie.

szeroki monitor PC

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj najlepszy komputer do gier to coś więcej niż sama zawartość jednostki centralnej. Profesjonalna myszka, klawiatura, pad czy monitor ułatwiają jeszcze wnikliwiej zanurzyć się w fantastycznym świecie. Na szczęście najmocniejszy komputer i czytniki rfid do gier nie oznacza podzespołów rodem z NASA. Nie da się jest jednak pozostać przy starym komputerze, kiedy pragniemy uruchomić nowości na ustawieniach graficznych Ultra. Ogromną zaletą komputerów jest jednak to, że nie musimy grać na najwyższych ustawieniach żeby przejść dany hit. Każda produkcja ma określone przez producenta wymagania zarówno minimalne jak i zalecane.