Przeróżne zastosowanie palników

Na rynku jest dużo propozycji rozmaitych palników wielu wytwórców.
Palnik to przyrząd, jakiego celem jest generowanie wysokiej temperatury.

Maria Kaczyńska

Autor: Florin Rosoga
Źródło: http://www.flickr.com
Wrocław

Autor: Sweex
Źródło: Sweex
Przeznaczenie palników jest przeróżne, wobec tego odróżniają się one nie tylko wzornictwem, gabarytami i osprzętem, ale również rodzajem stosowanego palnika.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do równie interesujących wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę fotografia budynków i przeglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Własnością łączną każdych palników jest fakt, że produkują skoncentrowany płomień. Istotne jest, by zapewniać im paliwo w formie sprężonej. Zabieg ten gwarantuje bezpieczeństwo eksploatacji, także zapobiega cofnięciu się ognia, a także, podobnie jak ponadplanowy tlen, wzmaga temperaturę ognia. Najbardziej popularnymi palnikami są palniki wielofunkcyjne, które służą zarówno do spojenia jak i do cięcia. Są także palniki do fizycznych specjalnych przeznaczeń. Zasięgi użyć palników zależne są także od ich wytwórców. Palniki uniwersalne acetylenowo-tlenowe mają obszerne zastosowanie, służą do połączenia stali, żeliwa, mosiądzu, a również miedzi, brązu i aluminium, również do cięcia stali węglowych i niskostopowych. Ponadto palniki wolno stosować do podgrzania, lutowania, bądź opalania. Te propanowo-tlenowe są przydatne do cięcia, oraz podgrzania, także mają możliwości spawania metali kolorowych, lutowania, także opalania.

Palnik do cięcia bezinżektorowy posiada system mieszania gazów, zależnie od dołożonej dyszy można stosować acetylen, propan-butan, lub gaz ziemny. Służy on do krojenia stali węglowych i niskostopowych. Z tak dużej oferty, każdy odnajdzie dla siebie palnik, jaki będzie doskonały do wymogów.