Parę przydatnych wskazówek i porad dla osób które planują zakup obiektywu do swojej lustrzanki.

Planując zakup lustrzanki cyfrowej należy się liczyć z tym, że to raptem będzie początek kosztów jakie trzeba będzie ponieść. W wielu przypadkach body kupowane jest wraz z dołączonym obiektywem, który na początku może wystarczyć.

obiektyw sigma 17-50

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Wielu osobom wystarcza zresztą na dużo dłużej, jednak jeżeli ktoś się zamierza poważniej zajmować fotografią, to bardzo szybko odczuje potrzebę rozszerzenia możliwości sprzętu. A w takim przypadku do kupienia będą następne obiektywy, przy pomocy jakich będzie można robić zróżnicowane zdjęcia. Liczyć się jednak trzeba z tym, że porządne obiektywy są dość drogie, niektóre modele mogą kosztować nawet ponad dziesięć tysięcy złotych. Oczywiście w amatorskich zastosowaniach aż takie zapewne potrzebne nie będą, jednak kilka tysięcy na pewno pójdzie na skompletowanie całego zestawu.
sprzęt - migawka

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com

Lech Kaczyński

Autor: Sony
Źródło: Sony
Jednym z najważniejszych parametrów, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze obiektywu będzie ogniskowa. Ona bowiem decyduje o tym, jaki jest kąt widzenia, a co za tym idzie z jak dużym przybliżeniem da się robić zdjęcia. Na przykład popularny i chętnie kupowany model apo 70-300mm f4-5.6 dg macro posiada ogniskową 70-300 mm, co pozwala na realizację fotografii portretowej, sportowej czy przyrodniczej – generalnie wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie dobra jakość przy większych przybliżeniach.

Dużym zainteresowaniem klientów również się cieszy obiektyw sigma 17-50, który jest przeznaczony dla zaawansowanych miłośników fotografii, a także profesjonalistów, którzy będą oczekiwali od zestawu wysokiej jakości za rozsądną cenę.