Jakie możliwości dają zaawansowane technologicznie kamery ludziom, którzy się chcą bawić zarobkowo albo amatorsko w filmowanie.

Aktualnie już za kilkaset złotych można się stać właścicielem nowoczesnej kamery, przy pomocy jakiej można nagrywać swoje najróżniejsze wyczyny. Sprzedawane aktualnie sportowe kamery mają możliwość rejestrowania w wysokiej rozdzielczości, mają dużą odporność na wilgoć, piasek i ekstremalne temperatury, i mają niewielkie, kompaktowe rozmiary.

kamera na kask

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Mechanik

Autor: K.G.23
Źródło: http://www.flickr.com
Popularność ich rośnie w szybkim tempie, a jednocześnie zmniejszają się ich ceny, dzięki czemu urządzenia te są coraz chętniej wykorzystywane przez aktywnych ludzi. Dodatkową ich zaletą jest to, że nie ma potrzeby ich trzymania w ręce, a można zamocować w jakimś praktycznym miejscu. Podczas jeżdżenia na nartach, rowerze czy motocyklu bardzo dobrze na przykład się sprawdzi kamera na kask, dzięki takiemu miejscu zamontowania jej posiadacz będzie miał obie ręce wolne.
sportowe kamery wykorzystywane są hobbystycznie, choć coraz więcej osób z publikowanych w sieci filmów zrobiło sobie dość przyzwoITe źródło zarobku. Na filmowaniu można również zawodowo zarabiać oferując takie usługi, nie tylko w tradycyjny sposób, lecz również z powietrza. Rozpowszechnienie się dronów sprawiło, że coraz więcej firm zaczyna oferować usługi tego typu, a jednak ujęcia wykonane z większej wysokości są rzeczywiście wyjątkowe i niepowtarzalne.

Profesjonalne, duże drony Warszawa pozwalają na przyczepienie z dołu nowoczesnej kamery i sterowanie nią przy pomocy specjalnego kontrolera. Sterowanie jest realizowane w niezależny sposób od drona, można więc z dużą precyzją filmować dokładnie to, co się będzie chciało.