Co w pracowni umieć powinieneś, a o czym się milczy? Zajrzyj!

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak zaawansowane technologicznie są obecnie laBoratoria, gdzie gromadzone są na przykład części tkanek ludzkich czy też przeprowadzane są testy nad kosmetykami czy lekami.

monitoring

Autor: rafael parr
Źródło: http://www.flickr.com
Warto sobie uprzytomnić, że laboratorium to nie jedynie szklane miarki i pipety, a funkcjonujące tam postaci muszą mieć rozeznanie nie tylko w chemii czy mikrobiologii.

technologia

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych składników wykorzystywanych w laboratoriach jest ciekły azot. Ze względu na jego małą temperaturę wrzenia ( -195,8 stopni C!) jest doskonały do obniżania temperatury preparatów lub jako czynnik termostatyczny. Takowa temperatura znaczy niemniej, że do przechowywania go konieczne są szczególne pojemniki. Zbiornik na ciekły azot nazywany jest niekiedy także zbiornikiem Dewara (od jego wynalazcy) – polecana strona. Naczynia takie są skonstruowane z metalu i wyposażone w odpowiednie mechanizmy zabezpieczające. Strach pomyśleć, co by się stało, jeśliby PRacownik laboratorium puścił na siebie większą miarę takiej substancji. Ciekły azot jest naturalnie stosowany w lecznictwie np. do wymrażania zmian chorobowych na skórze, jednak we wszystkich przypadkach odbywa się to pod ścisłą pieczą. Niekontrolowany wypływ LN2 może być bardzo niebezpieczny.
Poza takimi pojemnikami pracownia musi rozporządzać dodatkowo różnego rodzaju maszynami, dającymi możliwość dostosowywać przykładowo napięcie elektryczne.

Zaciekawiły Cię wiadomości zamieszczone w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę (https://etteplan.com/pl), która też Cię się spodoba.

W tym celu stosowny jest autotransformator, jaki pozwala przykładowo zredukować napięcie z sieci elektrycznej i dopasować je do wymagań konkretnego urządzenia – przejdź do serwisu.

Ma to szczególne znaczenie, o ile laboratorium pracuje na sprzęcie z USA, jaki nieraz oczekuje tego typu przemian.
Łatwo zobaczyć, że, pracobiorca laboratorium medycznego ma mieć dużą wiedzę nie tylko ze swojego ogródka, lecz także z innych nauk przyrodniczych.