Co korzystniej kupić – laptop czy komputer stacjonarny?

Każda z niniejszych możliwości ma swe dobre i złe strony, a fundamentalnym kryterium wyboru powinno być przede wszystkim przeznaczenie tego typu sprzętów. Jaki sprzęt przyda się w pracy, a który będzie odpowiedni do gier?
Laptop, czyli mobilny komputer
Szczególną zaletą laptopa jest rzecz jasna sposobność jego przenoszenia zależnie od potrzeb.

system

Autor: blogarazzo
Źródło: http://www.flickr.com

Zajmuje on niewiele miejsca oraz z pewnością wejdzie do specjalnej torby, która w dodatku ułatwia zadanie oraz jest niesłychanie poręczna. Jak najbardziej niektóre komputery tego typu są ciężkie i np. nie można ich wygodnie trzymać na kolanach, ale na pewno zdecydowanie prościej jest je przenieść, niźli komputer outsourcing it gliwice stacjonarny. Świetnie sprawdzą się w wypadku osób, jakie potrzebują komputera do kluczowych zadań, a zatem na przykład do korzystania z Internetu czy też sporządzania dokumentów biurowych. Na laptopie obejrzymy film oraz choć nie jest to typowy komputer dla gracza, wiele gier powinno działać na nim dobrze. W każdym momencie można taki komputer zapakować oraz przenieść, nie musimy podłączać plątaniny kabli, a znaczną większość laptopów spokojnie położymy na kolanach dla większej wygody. Jeżeli potrzebujemy prywatnego komputera, za pomocą jakiego wykonamy arkusz w Excelu albo dokument tekstowy, będzie to niesłychanie dobre rozwiązanie.
Komputer stacjonarny
Ciężki, mało poręczny z mnóstwem kabli i oddzielnym monitorem komputer – mogłoby się wydawać, iż nie jest tak praktyczny jak laptop, lecz odznacza się on wieloma istotnymi przymiotami. Nade wszystko możemy go rozbudowywać. Rynek sprzętów oraz części komputerowych nieprzerwanie się rozwija, więc raz z upływem czasu i pojawianiem się coraz lepszych elementów, można dołożyć naszemu pecetowi pamięci czy wymienić kartę graficzną na lepszą.

Jeśli ten temat Cię zaciekawił, to odsyłam do źródła (http://www.net-s.pl/kategoria-lista/agd-agd-male-jajowary-86), ponieważ znajdziesz tam jeszcze więcej danych, które z pewnością Cię zaciekawią.

Będzie to tak samo komputer dla gracza, jak też idealne narzędzie pracy fotografa, grafika bądź dźwiękowca, trzeba tylko zdecydować się na właściwe elementy, które złożą się na nasze urządzenie.

W razie potrzeby można go rozbudowywać, co na pewno nie jest możliwe w przypadku laptopów. Chociaż ciężko będzie go przenieść, jest to urządzenie znacznie bardziej wszechstronne, wszystko jednak zależy od naszych potrzeb i oczekiwań – jedni wolą przenośny laptop, natomiast inni wybiorą stacjonarny komputer z odrobinę większymi możliwościami.