Jakie gry lubią Polacy? Poznaj ranking planszówek

Na początku był „Eurobiznes” – najbardziej znana gra planszowa, dostępna w sklepach w wielu państwach Europy. Współcześnie gier planszowych jest całe mnóstwo, że trudno je wszystkie policzyć. Faktem jest, świat gier stanowi obecnie jedną z najbardziej znanych rodzajów rozrywki.

Gra planszowa Monopoly

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko teraz poznać nastolatka, który nie ma żadnego doświadczenia z grami. Niemal każdy jest w stanie wymienić choćby jeden lub 2 tytuły gier, w jakie ciągle gra lub też grał jeszcze niedawno. Jeśli nie gra w gry komputerowe, zna prawdopodobnie dużo planszówek, w które grają już nie tylko młodzi. W ogóle mówiąc o grach, kiedyś były one kojarzone głównie z dziećmi.Dziś gra coraz więcej dojrzalszych osób. Rano ubierają się na sztywno w garnitury i ruszają do pracy, gdzie często pełnią role menadżerów, dyrektorów lub prezesów firm. Natomiast po pracy, w ramach odreagowania stresu, zamieniają się w małe dzieci, które w swoim świecie walczą ze smokami lub innymi potworami, których pokonanie pozwala na uratowanie świata.

Myśląc o graczach komputerowych pokazały się już specjalne laptopy gamingowe, których producentami są popularne na rynku marki, takie jak na przykład: ASUS, Dell, HP lub Lenovo. To co najbardziej charakteryzuje laptopy gamingowe, to jedne z najlepszych karty graficzne, bardzo często już czterordzeniowe procesory i multum pamięci RAM, która spełni współczesne wymagania techniczne do coraz bardziej zaawansowanych technicznie gier, takich jak na przykład „Wiedźmin 3”,” Dying Light”, „This War of Mine”,” The Vanishing of Ethan Carter”, czy też „Layers of Fear”. Ich dodatkowym atutem jest między innymi: podświetlana klawiatura, dodatkowe klawisze z opcją ich programowania jak i wysokiej klasy głośniki.

Jeśli szukasz interesujących informacji na ten temat, poczytaj tu nas, a na pewno znajdziesz ciekawe fakty.

Spoglądając natomiast na ranking gier planszowych, do najbardziej znanych należą: „Dobbie” „Magia i Miecz” oraz nieśmiertelne „Monopoly”, w które grają już nie tylko nastolatkowie, ale również starsi.

Był sobie człowiek, gra planszowa

Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK

W wielu mediach mówią o tym, jak to gry potrafią uzależnić. Rzadko kiedy jednak mówią, jak gry integrują znajomych, rodziny, rozweselają, odstresowują od codziennych obowiązków, a przy tym często uczą samodzielnego rozwiązywania problemów. W wielu przypadkach kształcą też nasz refleks, co wpływa na szybsze reakcje na codzień.