Jakie istnieją rodzaje gier komputerowych? Czy używane są takie gry w innych celach aniżeli tylko dla rozrywki?

Obecnie gdy prawie wszyscy posiadają w domu komputery, zapełnianie wolnych chwil grając w gry komputerowe zrobiło się bardzo popularne. Nie wszystkie osoby rozumieją taki fenomen oraz nie praktykują tego typu rozrywek. Jednak warto osobiście spróbować by przekonać się jak zajmująca jest to rozrywka jak też ile możliwości dzięki temu mamy. Jakie są rodzaje gier komputerowych?

Gra online

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród wszystkich rodzajów gier na komputer etykiety foliowe samoprzylepne można wyróżnić kilka najbardziej popularnych typów. Pierwszym z nich, ogromnie lubianym będą gry fabularne. Można dzięki nim zazwyczaj wcielić się w postać dzielnego bohatera, jaki przez czas trwania rozgrywki wciąż się rozwija i ewoluuje. Jest on coraz lepszy oraz zdobywa nowe umiejętności, przechodzi też różne misje. Często jest to gra fantasy, osadzona w takim właśnie świecie. Innym lubianym rodzajem gier są gry przygodowe, gdzie gracz będzie musiał rozwiązać cały ciąg różnego rodzaju zagadek pomagając sobie różnymi rzeczami oraz narzędziami.

Ogromnie popularne są gry strategiczne. W grafice widać ich podobieństwo do planszówek. W takich grach trzeba umiejętnie rządzić krajem albo też dowodzić wojskiem w taki sposób, ażeby odnieść sukces ekonomiczny albo zwyciężyć na polu bitwy. Jednym z typów tej grupy gier są gry przeglądarkowe, które zyskują wciąż większą popularność. Można grać w nie przez internet, bez konieczności nabywania gry w sklepie (przeczytaj informacje). Lubianym typem gier są gry zręcznościowe, w jakich trzeba pokazać refleks oraz szybkość. Należą do nich znane zapewne wszystkim platformówki jak też strzelanki. Na pewno wiele ludzi miało z tak znanymi grami do czynienia.

gra fantasy

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne dają możliwość poczuć się przykładowo jak operator jakiegoś urządzenia albo pojazdu. Mają one z reguły bardzo realistyczną grafikę i są dostępne w wielu wersjach. Ciekawostką może być przykładowo symulator lotu, jaki pozwala wcielić się w postać pilota samolotu. Płeć męska szczególnie upodobała sobie gry sportowe. Dzięki nim można pograć w jaką tylko dyscyplinę sportu chcemy. Na pewno niesłabnącą popularnością cieszy się piłka nożna oraz możliwość zrobienia rozgrywek wspólnie z kolegami. Bardzo pomagają w nauce gry edukacyjne. Są coraz częściej wykorzystywane w szkołach jako dodatkowa pomoc dydaktyczna. Dziecko w ciekawy oraz zajmujący sposób może przyswajać sobie wiedzę, której nauka nie będzie bardzo żmudna czy nudna.