W rozwijaniu wyobraźni i inteligencji szkraba ważnym aspektem są zapewne książeczki

Wiele lat temu już udowodniono, że szkrabom powinniśmy czytać od najmłodszych lat — w sumie możemy to czynić już wówczas, kiedy są w brzuchu matki.

molo w Sopocie

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com
Książki są w stanie być najlepszym przyjacielem człowieka przez całe życie. Trzeba jedynie nauczyć szacunku do nich. Najlepiej będzie rozpocząć już od najmłodszych lat.

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij też ten link. Pokrewne treści zobaczysz również tutaj (https://www.sklepnumizmatyczny.pl/skup-monet-lodz/).

Początkowo trzeba kupować książeczki, które będą miały grube i silikonowe strony. Dziecko będzie mogło się nimi bawić, rzucać i nawet zabierać ze sobą do wanny. W tym okresie nie chodzi nawet o samo czytanie, ile o przyzwyczajanie brzdąca do istoty książek. W owym pierwszych książeczkach czasami nie wydrukowano nawet tekstu albo będzie on sprowadzony do minimum. Chodzi przede wszystkim o rysunki.

Ciekawi Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tu. To warte uwagi oficjalne źródło (https://ksiazkitanie.pl/), które także z pewnością Cię zafascynuje!

Zazwyczaj będą to zwierzątka albo przeróżne środki transportu. Obrazki muszą być ładne i narysowane w spokojnych odcieniach. Mając świadomość tego, że berbeć będzie brał książkę do buzi, powinniśmy zweryfikować, czy posiada ona właściwy atest. Materiał, z którego była zrobiona, nie może przykładowo zawierać żadnych metali ciężkich. Z wiekiem nasz smyk będzie chciał już inne książki. O piratach lub księżniczkach. Powinniśmy wówczas kupować ładnie ilustrowane historie i czytać je przed pójściem spać. W taki sposób będziemy przyzwyczajać dziecko, że czytanie jest piękne.

W starszym wieku już samodzielnie będzie decydowało, czy chce czytać fantastykę czy komiksy. Pozwólmy mu na to. Najistotniejsze jest to, aby połknęło bakcyla. Nie zapominajmy, że książki możemy kupić online — będzie to najlepsze wyjście.