Coraz więcej automobilistów decyduje się na kamery samochodowe. Ten gadżet, stał się nieodzownym towarzyszem podróży.

Rekorder podróży, czyli kamera samochodowa umożliwia utrwalanie rekreacyjne i staje się niezbędna w trakcie wakacji, gdy chcemy rejestrować trasę przejażdżki, trasa zostaje nagrana w pamięci urządzenia. Ponadto, kamera samochodowa jest praktyczna w chwilach losowych.

kamera

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z częściej wymienionych przeznaczeń urządzenia jakim jest kamera samochodowa jest nagrywanie wypadku (kamery samochodowe). Dzięki temu możemy przyłapać sprawcę wypadku samochodowego lub udowodnić swoją niewinność. Dzięki temu łatwiej możemy dostać odszkodowanie, czy też posiadać satysfakcje, że prawodawstwo będzie stało po naszej stronie, ponieważ zarejestrowanie z kamery jest bezspornym dowodem dla kolegium sądowego. Żyjemy w czasach kiedy garniemy się zarejestrować każdy moment z naszego życia, tak więc obok kamer samochodowych coraz sławna staje się kamera sportowa.

Urządzenie to zarejestruje nas w trakcie uprawiania jakiegoś sportu, co jest wybornym sposobem śledzenia swoich progresów w bieganiu, przejażdżce na rowerze, czy też jeździe konnej. Prócz tego, możemy pochwalić się naszym gościom jak perfekcyjnie radzimy sobie na snowboardzie czy też w innym sporcie ekstremalnym (kamRec).

kamera sportowa

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Już nikt nie powie, że nam nie wierzy, bo wszystko mamy nagrane. Taka kamera sportowa zapisuje różne sporty ekstremalne, dlatego powinna być na wstępie wytrzymała na wstrząsy, wodoodporna w momencie gdybyśmy chcieli sobie ponurkować lub zawierać odpowiednią obudową, aby wytrzymać ekstremalne warunki w zimie. Jeśli zależy nam na dodatkowym rejestratorze dźwięku, możemy sięgnąć po podsłuchy, które łatwo zainstalować w rowerze, czy samochodzie. Dźwięk jest zarejestrowany za pomocą innego urządzenia rejestrującego, w tym przypadku jest to kamera.

Kamery i podsłuchy idealnie nadają się do kontroli pracowniczej czy też rodzicielskiej (). Dzięki nim mamy nadzór nad bezpieczeństwem naszych najbliższych, osób starszych, czy też naszych nieruchomości.Kamery i podsłuchy przestały być używane tylko do celów detektywistycznych.