Program propozycji fraz kluczowych, czyli jakie frazy dobrać, by osiągnąć cel?

W odpowiedni sposób dobrane słowa kluczowe budują bazę udanej kampanii SEO, która może przynieść znaczące korzyści dla zleceniodawcy. Do wyboru jest mnóstwo narzędzi, które ułatwią nam odnalezienie prawidłowych fraz oraz ich analizę pod względem konkurencyjności i teoretycznego powodzenia kampanii. Jednak jak właściwie funkcjonuje narzędzie propozycji słów kluczowych?

e-marketing

Autor: Luc Legay
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach najpopularniejszą formą szukania niezbędnych informacji jest internet. Każdego dnia wiele ludzi wpisuje w okienko wyszukiwarki miliony różnych słów kluczowych, otrzymując gotowe wyniki, które powinny spełniać ich wymagania. Frazy te mogą odróżniać się od siebie długością oraz precyzyjnością sformułowania. Wyróżniamy zarówno frazy ogólne, jak np. „zegarki”, jak i nieco bardziej szczegółowe, w których użytkownik bardziej konkretyzuje swoje wymagania, np. „marketing mobilny”- marketing mobilny.

Jeszcze inną grupę tworzą również tzw. frazy long-tail, które co prawda nie są zbyt często poszukiwane, jednakże charakteryzują się wyjątkową precyzją, np. „zabawa w słoneczko zakończona ciążą”. Największą ilość korzyści dla zleceniodawcy przyniosą frazy zawierające w sobie nazwę danej marki – wskazują one bezpośrednio na naszego klienta i tworzą więź między marką a jej klientem. Jednak mogą być one stosowane wyłącznie wtedy, gdy marka odznacza się rozpoznawalnością. (alter web) Interesującą opcją są także frazy zawierające w sobie nazwę miasta.

seo, pozycjonowanie, google

Autor: Paloma Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Stosując frazę „marketing mobilny Kraków” umieścimy promowaną przez nas markę wysoko pośród innych miejscowych przedsiębiorców z tej branży. Do wyboru właściwych fraz kluczowych wykorzystywane jest właśnie narzędzie propozycji słów kluczowych.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zainteresuje. Znajdziesz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tutaj tematyce.

Wpisując w tego typu program słowo kluczowe „zabawa w słoneczko zakończona ciążą” otrzymamy listę innych, podobnych wyników, które są stosunkowo często wyszukiwane przez użytkowników sieci i które warto wykorzystać podczas pozycjonowania (alter web).

Kończąca się sukcesem kampania SEO opiera się praktycznie całkowicie na doborze korzystnych fraz kluczowych. Dlatego trzeba poświęcić szczególnie dużo uwagi dobraniu fraz, jak również obserwować je przez cały okres prowadzenia kampanii, od razu odpowiadając na powstałe zmiany.