Który tablet lub aparat kupić?

Gdy nadchodzi czas wakacyjny wypada pomyśleć o gadżetach, które mogą okazać się niezbędne w czasie długiej eskapady jak i na samym miejscu docelowym naszego wyjazdu, kiedy chcemy uchwycić piękne momenty naszego wolnego czasu. Gadżetami, jakie koniecznie muszą pojawić się w naszym elektronicznym przyborniku są z całą pewnością tablet jak i kompaktowy aparat fotograficzny.

tablet Samsung

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim zakupimy odpowiedni urządzenie dla własnych potrzeb należy przeznaczyć odrobinę czasu na wyszukanie odpowiedniego dla nas sprzętu. Biorąc pod uwagę fakt, iż oferta dostępnych sprzętów elektronicznych na rynku jest niezwykle bogata, wybór może okazać się bardzo trudny. Z pomocą przychodzą nam wtedy wszelkiego rodzaju porównywarki internetowe, rankingi, testy oraz zestawienia z jakich zaczerpniemy informacje o technicznych aspektach sprzętów, ich zastosowaniu czy też komforcie codziennej eksploatacji.

Kiedy przeanalizujemy kilka porównań, to spostrzeżemy, że zazwyczaj w czołówce najlepszych tabletów obecnych na rynku pojawia się Samsung Galaxy Tab S2. Jak właściwie stwierdzają internauci oraz recenzenci jest to jeden z najciekawszych tabletów z działających pod systemem Android. Samsung Galaxy Tab S2 to przede wszystkim świetnie zaprojektowany i solidnie wykonany sprzęt. Multimedialną rozrywką możemy cieszyć się bez przerwy przez 7-8 godzin dzięki pojemnemu akumulatorowi. Gdy już zaplanujemy wybór odpowiedniego tabletu, wypada rozważyć zakup właściwego aparatu fotograficznego.

Tutaj także warto przeanalizować recenzje, porównania i opinie w sieci. Konkurencja na rynku kamer kompaktowych jest coraz pokaźniejsza. W rozmaitych zestawieniach wyróżniają się min. Sony RX100 oraz CANON POWERSHOT G7 X. Oba aparaty są wystarczającą małe aby zmieścić się w kieszeni czy torebce. Matryca w obu aparatach jest niemal identyczna – 20.2 megapikseli dla CANON POWERSHOT G7 X i odpowiednio 20.1 MPX dla gadżetu Sony. Jeżeli mówimy o obiektyw to wydaje się, że Canon jest bardziej wielopoziomowy. Urządzenia te posiadają optyczną stabilizację obrazu, co przykłada się do zmniejszenia liczb rozmytych zdjęć. Aparat firmy Canon będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają niedużego, konkretnego aparatu fotograficznego z dobrym ekranem dotykowym.