Na co uważać kupując w internecie? Czy są bezpieczne sposoby płatności?

Sporo osób robi zakupy przez internet. Każdego dnia robione są tysiące transakcji. Dokonujemy płatności w taki sposób już za sporą ilość rzeczy. Z czym tak naprawdę się to wiąże? O jakich rzeczach pamiętać robiąc transakcje w internecie? Dużo ludzi używa płatności PayPal przy robieniu zakupów. To dosyć nowy sposób płatności, jaki jednak szybko zyskał dużą popularność.

Jednak wiele osób zadaje sobie tego rodzaju pytanie. Czy PayPal jest bezpieczny? Badania pokazują, że jest jest to jedna z bezpieczniejszych metod płatności. Jest on dobrą alternatywą dla płatności kartą kredytową oraz debetową, zobacz: czy paypal jest bezpieczny. Nie przekazujemy bowiem informacji z karty, które ktoś mógłby przechwycić oraz wykorzystać. Trzeba też wiedzieć, iż ten swego rodzaju mobilny portfel używa najwyższej jakości szyfrowania, jakie jest bardzo dobrym zabezpieczeniem przed przedostaniem się naszych informacji w niepowołane ręce.

internet

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba mieć świadomość, że taki system chroni zarówno kupującego jak i sprzedającego. Jeśli przedmiot, który kupiliśmy znacząco różni się od tego, który zamawialiśmy możemy domagać się zwrotu całej zapłaconej kwoty. Dobre jest również to, że nie trzeba brać odpowiedzialności za nieautoryzowane wypłaty pieniędzy z naszego portfela PayPal.

Ten proponowany serwis (http://www.autopietrzak.pl/kontakt) posiada ciekawe informacje na prezentowany temat, zatem, jeżeli ta kwestia Cię absorbuje, to sprawdź to koniecznie.

Jeśli ktoś posługuje się naszymi danymi, skradzionymi z konta, to można starać się o zwrot pieniędzy. Identycznie jest ze sprzedającym, który podlega pełnej ochronie właśnie na wypadek nieautoryzowanych wpłat, może ubiegać się o zwrot środków za wysłane rzeczy.

Należy mieć na uwadze to, iż w internecie jesteśmy wciąż obserwowani. Tak na dobrą sprawę każdy nasz ruch zostawia ślad, który wiele firm wykorzystuje przykładowo do własnych metod prognozowania – alterWEB. Śledząc transakcje można wyciągnąć przydatne wnioski, jakie używane są przy planowaniu strategii firmy. Nie wszystkie działania uderzają bezpośrednio w konsumenta. Jednak czasami zdarza się być atakowanym przez natrętne tak zwane reklamy śledzące, chodzi o reklamy pojawiające się gdy oglądamy strony w internecie, lecz także takie przychodzące na drogą mejlową. Są one dopasowane pod kątem tego, co ostatnimi czasy kupowaliśmy w internecie, lub też jeśli chodzi o opinie o produktach (sprawdź: opinie o produktach), jakie wystawiliśmy w ostatnim czasie. Naprawdę ciężko jest się ustrzec przed gromadzeniem w internecie informacji na nasz temat, z tego powodu postarajmy się zostawiać jak najmniej naszych danych oraz oczywiście używać bezpiecznych środków płatności.