W jaki sposób samodzielnie wykonać ładną bombkę-Mikołaj?

W tym roku powieś na świątecznym drzewku Mikołaja. Oczywiście nie dosłownie, ale w formie bombki. Kup bezbarwne bombki i samodzielnie zamień je w Mikołaja, a dokładniej rzecz ujmując, w jego brzuch.
Tego typu bombki prezentują się bardzo ładnie.

bombka mikołaj

Autor: diva
Źródło: diva
Dają one także doskonały sposób na prezent dla bliskiej Ci osoby. Rzeczy, jakich będziesz potrzebować, to czerwone paski do quillingu, przezroczyste bombki, ciemna farba do porcelany, ołówek oraz biała farba do porcelany. Przyszykuj sobie paski z papieru wykorzystywane do tzw. quillingu. Jeżeli ich nie masz, to po prostu mógłbyś je wyciąć z czerwonego brystolu lub także z czerwonej kartki z bloku technicznego.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie następny wpis – a w nim istotna treść na ten temat. Przejrzyj go koniecznie i życzymy miłej lektury.

Paski nie muszą mieć ściśle określonej szerokości ani też długości. Po prostu niech nie będą za długie, ani też za szerokie. Należy następnie bardzo ostrożnie zDJąć zawieszkę na bombkę oraz wziąć jeden pasek tak, aby owinąć nim ciasno ołówek. Następnie zdejmij zawinięty w ciasną spinkę pasek z ołówka i umieść go w środku przezroczyste bombki.

Pasek w środku się delikatnie poluzuje, jednak będzie nadal zakręcony. Tak samo zawiń i włóż do środka bombki pozostałe paski do momentu, aż bombka bombka decoupage Mikołaj będzie wypełniona. Załóż znowu zawieszkę. Następnie pomaluj w koło bombki na jej środku ciemny pasek, który będzie imitował pas Świętego Mikołaja. Zostaw wszystko do wyschnięcia. Kiedy ciemna farbka już będzie wyschnięta, to namaluj w dobranym miejscu białą farbą kwadrat na czarnym pasku – będzie on imitował sprzączkę. Jeszcze raz zaczekaj do momentu, aż farba wyschnie.

Gdy będzie już ona wystarczająco sucha, bombka Mikołaj będzie gotowa. Mógłbyś ją powiesić na świątecznym drzewku lub podarować komuś jako ciekawy upominek. Mógłbyś również zrobić więcej tego typu bombek do kompletu.