Już wkrótce święta Bożego Narodzenia

Dekoracje świąteczne, bombki

Autor: home&you
Źródło: home&you
Boże Narodzenie to święto pełne uroku, rodzinnego ciepła, miłości, które przeważnie spędzamy w gronie najbliższych nam osób. To jedno z najstarszych świąt katolickich. Do kolacji wigilijnej siada się po zapadnięciu zmroku, w momencie, gdy za oknem zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Maluchy bardzo lubią oczekiwać tej chwili, co pewien czas podchodząc do okna i wypatrując jej. Zaczyna się ona od łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po uroczystej bożonarodzeniowej kolacji zbliża się czas na prezenty, które mieszczą się pod cudnie ubraną choinką.

choinka jest najmłodszą ozdobą Bożego Narodzenie, gdyż przybyła do Polski z Niemiec dopiero pod koniec XVIII stulecia. Z początku bombki na choinkę były skromne. Przystrajano ją orzechami, piernikami, cukierkami oraz świeczkami. świeczki miały symbolizować światło Chrystusa, a gwiazda, którą umieszczano i do tej pory się umieszcza na wierzchołku choinki miała przypominać o Gwieździe Betlejemskiej. Z czasem zaczęły zjawiać się na niej coraz to bardziej rozmaite dekoracje. Warto mieć na uwadze, że są one niezmiernie istotne, albowiem między innymi dzięki nim czuje się klimat tego okresu.

ozdoba choinkowa

Autor: Jinx!
Źródło: http://www.flickr.com

Niejeden pomysł na ozdoby choinkowe możemy wyszukać w Internecie. Mogą to być przykładowo naturalne dekoracje takie jak suszone talarki jabłek czy cytrusów, dekoracje z makaronu lub papieru. Nic jednak nie pobije choinki, na której są powieszone ozdoby wykonane samodzielnie przez nasze dzieci.

Publikowany artykuł jest nieprawdopodobnie intrygujący, prawda? Jeśli także Twoje zdanie jest zbliżone, to zapewne pomocne opracowania (www.amdk.pl/) okażą się dla Ciebie użyteczne.

Jednakowo rodzicom jak i maluchom takie zespołowe wykonywanie dekoracji sprawia mnóstwo szczęścia i bardzo zbliża do siebie. Wtedy już bardzo mocno jest wyczuwany ten cudowny, rodzinny, świąteczny duch.

Ręcznie robione ozdoby choinkowe to przykładowo długie, barwne łańcuchy wykonane z papieru lub bibuły, szyszki, które wspólnie zostały znalezione a potem pomalowane wieloma barwami czy też pierniczki o rozmaitych kształtach. Sugestii jest wiele, ale najważniejsze, ażeby były one tworzone wspólnie przy dźwięku kolęd i w radosnej, rodzinnej atmosferze. dekoracje (pokaż szczegóły)