Podstawowe informacje o tym jak powstały smartfony, przykłady ich wykorzystania w biznesie i życiu codziennym.

Smartfony wdarły się przebojem w nasze codzienne życie, jak pokazują statystyki w ostatnim czasie coraz mniej konsumentów kupuje tradycyjne telefony z klawiszami. Tak naprawdę smarftony to bardzo wydajne komputery, tyle że zamiast myszy i klawiatury posiadają tylko dotykowy ekran.

Co zupełnie nie będzie przeszkadzać w tym, aby dało się z nich wygodnie i przyjemnie korzystać. Mimo że dużą popularność zaczęły zyskiwać raptem kilka lat temu, to niewiele osób wie, że ich historia trwa już około dwóch dekad.

programowanie aplikacji mobilnych na telefon

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie przed dwudziestu laty IMB zaprojektował pierwsze urządzenie mające ekran dotykowy, jakie jednak w tamtych czasach dużej popularności nie zyskało. Potrzeba było kolejnych piętnastu lat i dużego rozwoju technologii, aby pojawiła się następna odsłona tych urządzeń, tym razem już bardzo ciepło przyjęta przez konsumentów. Aktualnie smartfony to naprawdę potężne urządzenia, o mocy obliczeniowej znacznie większej niż komputery sprzed kilkunastu lat. I wytwórcy bez przerwy dokładają im szybkości procesora i pamięci, jeszcze bardziej powiększając ich parametry.

Aktualnie na rynku popularne są smartfony z dwoma systemami operacyjnymi, czyli iOS oraz Androidem.

Czy nie możesz odejść od tego wpisu? To dla nas niezwykle przyjemna wiadomość – zatem kontynuuj oglądanie (http://reset2.pl/oferta/pro/r2srodkipro) na następnej witrynie.

Co prawda jeszcze Windows próbuje zdobyć jakąś część rynku, ale na razie nie idzie mu to najlepiej. Wybór odpowiedniego systemu ma duży wpływ na to, z których aplikacji i programów można będzie korzystać, a poza tym ile za to będzie trzeba płacić.

Niewątpliwie dużo lepiej pod tym względem wygląda Android. Gry i aplikacje mobilne mogą być ściągane ze sklepu Google Play, w jakim duża ich część jest darmowa lub kosztująca niewielkie kwoty. Google prowadzi również otwartą politykę dla programistów, dzięki czemu ilość oferowanych programów przyrasta niezwykle dynamicznie. I programy te są coraz bardziej zaawansowane jeśli chodzi o grafikę i użytkowanie, co bardzo dobrze widać na przykład po rozmaitych grach. Ale na smartfony i tablety powstaje również coraz więcej programów użytkowych, biznes bardzo polubił te niewielkie urządzenia i coraz chętniej korzysta z ich możliwości.