Podstawowe informacje o tym jak powstały smartfony, przykłady ich wykorzystania w biznesie i życiu codziennym.

Smartfony wdarły się przebojem w nasze codzienne życie, jak pokazują statystyki w ostatnim czasie coraz mniej konsumentów kupuje tradycyjne telefony z klawiszami. Tak naprawdę smarftony to bardzo wydajne komputery, tyle że zamiast myszy i klawiatury posiadają tylko dotykowy ekran.

Co zupełnie nie będzie przeszkadzać w tym, aby dało się z nich wygodnie i przyjemnie korzystać.

Jeśli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz uzyskiwać dane, to zalecamy to źródło (https://reset2.pl/oprogramowanie-dla-firm-budowlanych). Znajdziesz tam dużo publikacji na opisywany tutaj wątek.

Mimo że dużą popularność zaczęły zyskiwać raptem kilka lat temu, to niewiele osób wie, że ich historia trwa już około dwóch dekad.

programowanie aplikacji mobilnych na telefon

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie przed dwudziestu laty IMB zaprojektował pierwsze urządzenie mające ekran dotykowy, jakie jednak w tamtych czasach dużej popularności nie zyskało. Potrzeba było kolejnych piętnastu lat i dużego rozwoju technologii, aby pojawiła się następna odsłona tych urządzeń, tym razem już bardzo ciepło przyjęta przez konsumentów. Aktualnie smartfony to naprawdę potężne urządzenia, o mocy obliczeniowej znacznie większej niż komputery sprzed kilkunastu lat. I wytwórcy bez przerwy dokładają im szybkości procesora i pamięci, jeszcze bardziej powiększając ich parametry.

Aktualnie na rynku popularne są smartfony z dwoma systemami operacyjnymi, czyli iOS oraz Androidem.

Czy nie możesz odejść od tego wpisu? To dla nas niezwykle przyjemna wiadomość – zatem kontynuuj oglądanie (http://reset2.pl/oferta/pro/r2srodkipro) na następnej witrynie.

Co prawda jeszcze Windows próbuje zdobyć jakąś część rynku, ale na razie nie idzie mu to najlepiej. Wybór odpowiedniego systemu ma duży wpływ na to, z których aplikacji i programów można będzie korzystać, a poza tym ile za to będzie trzeba płacić.

Niewątpliwie dużo lepiej pod tym względem wygląda Android. Gry i aplikacje mobilne mogą być ściągane ze sklepu Google Play, w jakim duża ich część jest darmowa lub kosztująca niewielkie kwoty. Google prowadzi również otwartą politykę dla programistów, dzięki czemu ilość oferowanych programów przyrasta niezwykle dynamicznie. I programy te są coraz bardziej zaawansowane jeśli chodzi o grafikę i użytkowanie, co bardzo dobrze widać na przykład po rozmaitych grach. Ale na smartfony i tablety powstaje również coraz więcej programów użytkowych, biznes bardzo polubił te niewielkie urządzenia i coraz chętniej korzysta z ich możliwości.