Czemu aplikacje na smartfony są coraz bardziej modne

Elektronika ewoluowała tak, jak żaden człowiek jeszcze kilka lat wcześniej się nie spodziewał. Jest wszechobecna, niełatwo się bez niej obyć.

Poznaj mój serwis (https://www.csk.com.pl/) – trzeba wejść w podany niżej link i w nowym artykule można przeczytać ekstra treści na ten interesujący temat.

To, co wypowiadano dziesięć lat wstecz o niedrogich, szybkich komputerach o rozmiarach książki, wydawało się wymysłami i czymś całkowicie nierealnym. Obecnie jednak zupełnie normalny jest widok kogoś idącego ulicą z urządzeniem wielkości dłoni, na którym coś przez jakiś czas czyta, po czym kończy, wybiera pewną funkcję i zaczyna prowadzić przezeń rozmowę telefoniczną.

http://jojomobile.eu/oferta

Jednym z wizjonerów była firma Apple, zmieniająca rynek elektroniki łeb w łeb z Microsoftem. Ale podczas gdy Microsoft jest większą, skuteczniej działającą kompanią o obszerniejszym majątku, to Apple wdrożył do obrotu wiele nowoczesnych produktów, których kluczem do sukcesu była wytworność, wygoda i użytkowość. A nieżyjący już Steve Jobs był równie silnym i charyzmatycznym wodzem, co Bill Gates.

Jednym z przewrotnych i silnie zmuszającym konkurentów do postępu produktów, był iPhone. Kolejny po iPodach, raczej prostych odtwarzaczach muzyki, jakie jako pierwsze zaopatrzone były w dyski twarde, produkt, jaki przekonał funkcjonalnością, bo oprócz ciekawych funkcji rozrywkowych, udostępniał połączenia telefoniczne. W tym miejscu zaczął się przełom, ponieważ pierwszy z iPhone’ów okazał się znakomitym urządzeniem nie tylko do dzwonienia i smsowania, ale również do komunikacji przez Internet, do użycia znakomitego akcelerometru do gier i innych form rozrywki, do funkcjonalnych aplikacji usprawniających bezpośredni dostęp do najczęściej odwiedzanych domen internetowych…

Dlatego każdy poważny software house, czyli spółka bazująca swoje istnienie na rozwoju i kreowaniu nowego oprogramowania, wprowadza na rynek aplikacje kompatybilne z urządzeniami firmy Apple. Microsoft jednak nie śpi i także rozwija systemy na urządzenia przenośne. Tworzenie aplikacji na Windows Phone, czyli jeden z tego typu systemów, jest równie potrzebne. Korzystanie z przenośnych urządzeń jest na tyle wszechobecne, że czy to tablet, czy telefon Apple’a czy sprzęt z systemem Microsoftu, musi umieć prawie wszystko, od dzwonienia, wysyłania maili i wiadomości, po podstawową obróbkę obrazów, odtwarzanie filmów, robienie zdjęć… i wiele, wiele innych.