Jak wybrać sprzęt komputerowy dla firmy???

W XXI wieku bazą do istnienia każdej firmy jest zaplecze technologiczne, którego jedną z najważniejszych części stanowi jak najmniej ograniczona możliwość używania łącza internetowego. Żeby było to możliwie najtańsze przy jak najwyższej wydajności korzysta się z tak zwanych „switch’ów”. Ważny jest też wybór odpowiedniego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym tekście.

Switch – czym jest i do czego służy???

Thomas-it

Źródło: www.thomas-it.pl

Switch to inaczej tak zwany przełącznik. Jest to urządzenie, które łączy oddzielne sieci LAN oraz zapewnia filtrowanie pakietów między nimi. Switch LAN ma określoną ilość portów, spośród których każdy współpracuje z siecią Ethernet. Pomimo tego, że połączenie kablowe (zobacz wiązki elektryczne) jest podobne do tego przy koncentratorach, to przełączniki są o tyle lepsze, że zwiększają wydajność całej sieci (rozszerzają maksymalną pojemność sieci transmisji danych). Praktycznie wygląda to tak, że przykładowo, każdy koncentrator 10 Mb/s udostępni całe pasmo transmisyjne 10 Mb/s każdemu z podłączonych urządzeń. Odpowiedni przełącznik udostępni takie pasmo każdemu urządzeniu z osobna, co widocznie zwiększy wydajność (każdy otrzyma swoje 10 Mb/s). Dalsze poprawianie wydajności można uzyskać przez wprowadzenie przełączników pozwalających na obsługę połączeń dwukierunkowych.

Usługi serweroweKażdy kto postanawia wydzierżawić lub zakupić maszynę serwerową, z pewnością chce zainstalować na niej określone usługi. Najwłaściwszym wyjściem są serwery dedykowane, które umożliwiają „postawienie” dowolnego systemu operacyjnego. Najczęściej wybierany jest Linux, z którym klient łączy się za pomocą protokołu SSH. Naturalnie można też zainstalować Windowsa i mieć do niego dostęp za pomocą pulpitu zdalnego. Serwery dedykowane wykorzystywane są najczęściej przez firmy na własne potrzeby lub świadczenia innym określonych usług, takich jak poczta elektroniczna, Sewer stron WWW, aplikacje internetowe.

Po przejrzeniu naszego wpisu kusi Cię, by zostawić na tej witrynie jakieś komentarze na temat (http://termofol.pl/informacje-ogolne/strefy-bezpieczenstwa-w-lazience/)? Nie zwlekaj! Każda ocena będzie dla nas ważna.

Dobrze jest pamiętać o tym, żeby serwer posiadał stałego administratora, który nie tylko zainstaluje i skonfiguruje te usługi, lecz zajmie się też ich przeglądem pod kątem działania, bezpieczeństwem danych jak również ich kopią zapasową. Oczywiście mamy możliwość wykupić specjalne formy backupu u usługodawcy, który zadba o to, abyśmy nie stracili danych, nawet nawet przy fizycznym uszkodzeniu dysków twardych. Warto zainwestować w tego typu usługę, ze względu na to, że nasze dane są bezcenne – szczególnie kiedy mamy jakiś serwis internetowy z bazą klientów, tym bardziej, że nie jest to wysoki koszt (ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu PLN).

Gdzie i co najlepiej kupić?sprzęt komputerowy dla firm (i nie tylko) najkorzystniej zakupić przez Internet (pozwala nam to zaoszczędzić czas i pieniądze). Decydując się na zastosowanie switch’a należy też dokonać wyboru pomiędzy różnymi- tańszymi lub droższymi- opcjami. Niezwykle ciekawą ofertę proponuje nam firma hp. Znajdziemy tam świetnej jakości urządzenia, w zróżnicowanych cenach (łatwo znajdziemy coś na swoje możliwości). Oferowane przełączniki to między innymi: J9019B, J9280A oraz J9561A.

Źródło: Thomas-it