Oczekiwania a rzeczywistość. Co zrobić, by nie oszaleć?

Najpiękniejsze momenty w życiu rządzą się własnymi prawami. Nie można mieć o to pretensji, że takie są i tak wyglądają. A jeśli sobie wyobrażaliśmy je inaczej, a jest zupełnie inaczej, to co co nam pozostaje? Najzwyczajniej w świecie, zaakceptować. Często zdarza nam się zastanawiać, jak to będzie, gdy on mi się oświadczy, jak to będzie kiedy wyjadę na koniec świata, jak będę się czuć, gdy zrealizuje moje najskrytsze marzenie. Jak jest? Najczęściej to narzekanie, że nie było tak jak to sobie wyobrażaliśmy, niektórzy zaś mają zgoła odmienne uczucia, iż było lepiej niż myślały.

Wesele

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Weźmy na przykład takie wydarzenie, jak ślub. Dla większości par to najważniejszy dzień w ich życiu, spełnienie czegoś, o czym dawno marzyli, niecodzienne poczucie, iż oto spotkało się kogoś, o kim się marzyło i tak dalej. Może tak zapraszamy do: oceń ten adres http://villamare.com.pl jest, właściwie tak być powinno, bo skoro decydujemy się na ślub kościelny i wesele, to na zawsze. Duża liczba rozwodów mówi nam niestety coś innego. Miało być cudownie, wyszło niespecjalnie dobrze. Realność była ziemią, w kontakcie z która się ubrudziliśmy. Dlaczego tak – zobacz i porównaj się dzieje?
tort urodzinowy

Autor: NatalieMaynor
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wnikając w czynniki psychologiczne , konotacje rodzinne i różnego rodzaju mechanizmy, trzeba przeanalizować, to co zostało powiedziane na wstępie. Nasza wizja w kontakcie z rzeczywistością w dużej liczbie przypadków będzie niedoskonałą kopią. Tort urodzinowy czy tort weselny nie będzie tak idealny, jak w naszej wyobraźni (chyba że kupisz za pośrednictwem tej witryny – torty urodzinowe Wrocław), goście nie będą zachwyceni naszymi kreacjami, jak się tego spodziewaliśmy, moja suknia nie jest tak piękna, jak początkowo myślałam… Te przypadki można mnożyć. Co wtedy zrobić?

Nie miejmy przesadzonych oczekiwań odbiegających od realiów. Rzecz jasna, każdy marzy. Chcemy by dzień, na który się czeka był najwspanialszy, perfekcyjnie udany i niezapomniany. Nie ma w tym nic złego. Wiedzmy jednak o tym, że zbliżające się wydarzenie zależne jest nie tylko od nas samych, lecz od dużej ilości dodatkowych zewnętrznych czynników na które nie mamy już wpływu. Nie spinajmy się, poświęćmy trochę miejsca dla nieoczekiwanych okoliczności. Gdy będą czymś pozytywnym będziemy przyjemnie zaskoczeni. Kiedy zdarzą się te nieprzyjemne spokojniej na nie zareagujemy.