Jak zaprojektować serwerownię?

Serwerownia to miejsce wymagające szczególnego sprzętu. Poza niezwykle pojemnymi dyskami twardymi niezbędny jest szereg wyspecjalizowanego sprzętu, który umożliwi właściwe działanie takiego miejsca. Ogromnie istotne jest też działanie profesjonalnej grupy ludzi, która będzie potrafiła prawidłowo tego rodzaju sprzęt obsługiwać.

Cooler Master Elite 343

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Oprócz tego przydatne jest specjalistyczne oprogramowanie, stworzone specjalnie do tego rodzaju działań. Najczęściej wykorzystywanym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest zestaw winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to profesjonalny system operacyjny, specjalnie stworzony do tego celu przez firmę Microsoft. Pracownicy technologii informacyjnej cenią sobie wsparcie techniczne, jakie ta firma oferuje swoim klientom.

SprzętSerwery do prawidłowego działania potrzebują jeszcze narzędzi określanych jako switche. Są to urządzenia będące łącznikami dla poszczególnych segmentów sieci komputerowej. Narzędzia te ze względu na różne zastosowanie charakteryzuje zróżnicowana ilość portów ethernet.

Sądzisz, że niniejszy wpis jest ekscytujący? Kliknij ponadto ten wciągający artykuł – to niezwykle pomocne źródło informacji na prezentowany temat.

Dla małych serwerowni najodpowiedniejszym wyborem będzie J9661A. Ten switch posiada jedynie 8 portów ethernet i jest odpowiedni dla użytkowników zakładających niewielki serwer. Najchętniej kupowaną alternatywą w zbliżonej cenie jest J9145A. Urządzenia te różni jedynie kilka właściwości, każdy informatyk musi jednak być w stanie dobrać odpowiedni sprzęt dla swojej firmy. Pamiętajmy także o routerach (tutaj więcej), tak ważnych dla połączenia z Internetem.

Porozmawiajmy jednak o trochę innym temacie. W biurze pracownicy mają do czynienia ze stanowiskami komputerowymi. Jeśli chodzi o komputery stacjonarne czy laptopy wydajność (Laptopy wydajność) ich jest bardzo ważna. Różni się to oczywiście od zajmowanego stanowiska i charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik powinien mieć bardziej wydajną kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Większe serwerownieDuże serwerownie potrzebują odpowiednio większych i odpowiednio bardziej kosztownych switchów. Przy utworzeniu średniej wielkości serwera przydatny bywa J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz szereg potrzebnych udogodnień. Dla przedsiębiorstw, którym i to nie wystarcza, stworzono jeszcze większe i wydajniejsze switche. Najwięksi potentaci w dziedzinie IT korzystają z takich urządzeń, jak chociażby J9147A, który posiada aż 44 porty i jest przeznaczony dla największych serwerowni. Takie przyrządy, najczęściej w parach po kilka sztuk, są montowane w szafach do tego przeznaczonych, tak, żeby ograniczyć ilość poplątanych przewodów.

Zajmują Cię opracowane tutaj tematy? Jeżeli tak, to super – dajemy specjalnie dla Ciebie darmowe wejście do kolejnej strony.

Skonfigurowanie takiego przyrządu wymaga jednak bardzo kompetentnych pracowników.