Fotografie z wycieczki

Lada dzień nadejdą tak upragnione wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy spakowane w torby i walizki, czekają z utęsknieniem na wyjazd. Wśród nich także aparat fotograficzny, a razem z nim szansa na wspaniałe fotografie. Wszak nieczęsto leci się na Kubę! Co jednak robić gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe?

aparat fotograficzny
Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nudnych, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko pamiętać o paru radach. Po pierwsze, to na fotografie spoczywa odpowiedzialność za dobrze wykonane zdjęcie. Drogie, profesjonalne modele w dłoniach osób, które nie wiedzą jak wykorzystać ich możliwości, są równie efektywne jak amatorskie konstrukcje.

Po drugie, zakupmy porządne obiektywy, które stanowią okno, przez które matryca aparatu ogląda świat. Na pewno dużym powodzeniem i uznaniem cieszą się obiektywy marki Sigma. Należy tylko dobrać je pod kątem rodzaju fotografowanych obiektów oraz zdjęć. Z pomocą i radą przy zakupie sprzętu przyjdzie nam sklep internetowy, na który warto zaglądnąć – sklep z obiektywami fotograficznymi.Czytanie nie jest przereklamowane, więc poznajmy instrukcję aparatu. jesteśmy początkującymi użytkownikami to właśnie jej lektura pomoże nam zrozumieć, jak wykorzystać możliwości naszego nabytku.

aparat marki Nikon

Autor: Jay Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o istotnych kwestiach. Przed wykonaniem zdjęcia, uwagę naszą powinno zwrócić światło, albowiem profesjonaliści twierdzą, iż więcej pod linkiem www.cyfrowe.pl światło wpływa na wymowę fotografii. Zanim więc nauczymy się korzystać z światła zastanego i sztucznego, starajmy się rezygnować z jaskrawego światła. Niestety, sesja w piękny, słoneczny dzień, w samo południe, nie wróży nic dobrego. Idealne światło mamy w tak zwanej „złotej godzinie”, czyli godzinę od wschodu i zachodu słońca. Bardziej rozproszone, miękkie światło zapewnia przyjemne, ciepłe barwy, pamiętajmy o tym.

Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: fotografując krajobraz, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry planowanego kadru. Powszechnym błędem fotografów-amatorów jest pozbawianie ludzi części ciała, np. nóg. A przecież wystarczy chwila zastanowienia nad kadrem…