Jak wybrać dobry aparat fotograficzny?

Autor: Panasonic

Dlaczego by nie kupić aparatu fotograficznego? Pstrykanie fantastycznych fotek to świetne zajęcie, mocno popularne w dzisiejszych czasach. A teraz mamy wakacje, a cudne momenty w różnych zakątkach świata powinno się przecież uwiecznić, by potem sobie powspominać albo pochwalić się znajomych. W tym krótkim tekście podpowiem ci, jaki aparat zdobyć. A rzecz taka łatwa nie jest, jeśli nie orientujesz się, czym różnią się lustrzanki od kompaktów i jakie mają zastosowania.

Na pierwszy ogień idzie wyższa półka. Lustrzanki to maszyny, które gwarantują ci najwyższą jakość fotek. Naturalnie, dobre efekty to i wysoka cena. Niezły aparat kupisz od 2 tysięcy PLN w górę, naturalnie bez dodatków, takich jak statywy. Lustrzanki to aparaty dla ambitnych ludzi, którzy planują zająć się sztuką zdjęciową na serio. Dzięki możliwości dopasowywania obiektywów, da się robić zdjęcia widokowe, grupowe, makra… Spektrum zastosowań jest naprawdę ogromne.

Autor: BenQ

Kompakty to urządzenia o wiele mniej skomplikowane i mniej kosztowne. Cena standardowego aparatu oscyluje pomiędzy 500 a 1000 zł. Kompakty cyfrowe są przystępne w obsłudze i nie ma konieczności manualnego konfigurowania przed fotką, tak jak to jest niezbędne w przypadku lustrzanek. Ten gatunek aparatu to dobry wybór na urlop, szczególnie, jeżeli zawiera funkcję robienia zdjęcia pod wodą.

To najważniejsze fakty już poznałeś. Teraz wymienię elementy, na które musisz zwrócić uwagę dobierając urządzenie.

Jeśli szukasz uzupełniających danych na opisywany w tym miejscu problem, to z pewnością odnajdziesz więcej pod linkiem.

Przeczytaj skrupulatnie parametry każdego egzemplarza, aby poznać kąt i zoom, jaki umożliwia. Sprzedawca z pewnością pomoże dobrać te właściwości do twoich celów. Potem sprawdź, jaką matrycę jest wbudowany. Typ CMOS da ci wyraźny obraz na dużych czułościach, za to CCD na niższych. O ile nie chcesz zajmować się zawodowo fotografią, tak naprawdę nie odczujesz różnicy. Nie zapomnij o karcie pamięci, gdyż bez niej musisz korzystać z małej pamięci wbudowanej. Entuzjastom nowoczesnych bajerów rekomenduję urządzenia z opcją pstrykania trójwymiarowych fotek.

Tyle w temacie. Miłych zakupów!

Źródło: Cyfrowe.pl